Bu haber 445 kez okundu.

Konya Esnafından Başbakan'a Teşekkür

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, Konya Metro Projesi üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu’na teşekkürname etti.
Konya’nın ve Konyalının mega yatırımları türe ettiğini kail KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, yer altı treni projesiyle bu yatırımlara tevessül verildiğinin altını çizdi.
Konya iş dünyası ve esnaf toplumunun yer altı treni projesi müjdesiyle Başbakanına eş çıkmasını talip Başkan Karamercan, “Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu hemşerilerine müjdeler vermeyi sürdürüyor. Konya Metro projesi de bu müjdelere adamakıllı aynı kip oldu. Projenin biran ilk yaşama geçirilmesi ve Konya’mıza şimdiden faydalı olmasını diliyorum. Bu vesileyle ilkin Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu geçmek üzere, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bozuk Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek, AK Parti Konya milletvekillerimiz ile AK Parti yöneticilerimize ve projede emeği güzeşte tamamı yetkililere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu adamakıllı envestisman ve projeyi şehrimize kazandıran Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na Konyalılar kendisine biz de müstelzim desteği vermeliyiz” dedi.
“ÖNEMLİ GETİRİLERİ OLACAK”
Projenin getireceği ehemmiyetli artılardan da bahseden Başkan Karamercan, “Konya Metro projesi iş dünyamıza ve esnafımıza ehemmiyetli girdiler getirecek. Konya turizmi hareketlenecek ve sanayicilerimize ekleme kıymeti olacak. Şehrin kıymetini artıracak, domestik ve ecnebi yarımcıların Konya’yı yeğleme etmelerini sağlayacak. Metro antrparantez Konya’mızın muvasala problemininin çözümüne de nazik yardımı olacak. Yapım sürecinde vatandaşımız teessürat çekecek ancak, bittiği takdirde muvasala noktasında minimum 100 sene şehrimize ehemmiyetli aynı derece katacak. 84 Meslek Odamız ve 48 bin üyemizle Konya Metrosu’nun şehrimize ve Konya halkına hayırlar getirmesini diliyor, alın teri dökenlere şükranlarımızı sunuyorum” diyerek konuştu.

Kaynak: IHA-YEREL

Anahtar Kelimeler
KonyaProjesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×