Bu haber 321 kez okundu.

Bilim  Sanayi  ve  Teknoloji  Bakanı  Fikri  Işık Açıklama Yaptı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “CHP’nin bu vaatleri, 2002 yılındaki Cem Uzan’ın vaatleridir. Cem Uzan yüzdelik 10 engelini buyurmakyürümek amacıyla bu vaatleri yaptı. ‘Acaba CHP’nin baraj korkusu mu mevcut da bu vaatleri yapıyor?’ sanarak düşünmüyor değiliz” dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, üçüncü devri amacıyla saylav talibi bulunduğu AK Parti’nin Kocaeli Teşkilatı’nın il binasına gelmiş şekilde intihap çalışmalarını planlamak kıl payı kâffesi saylav adaylarının katılma sağlamış bulunduğu toplantıya katıldı. Toplantının peşi esna ayrımsız matbuat toplantısı düzenleyen Bakan Işık, “SKM başkanlığımızın birleştirme etmiş bulunduğu ayrımsız kıymetlendirme toplantısı vesilesiyle saylav talibi arkadaşlarımızla ayrımsız araya geldik. Sahada meydana getirilen emekleri ve çıktı yapacağımız emekleri değerlendirdik. 23 Mayıs’ta inşallah Sayın Başbakanımız Kocaeli’ye onurlandırma edecek ve Kocaeli’de ayrımsız iri miting yapacağız. Bununla ait arkadaşlarımız hazırlıklar üstüne bilgelik verdiler. Diğer intihap emekleri kendince da arkadaşlarımız bilgelik verdiler. Son basamak güzel, bitek ayrımsız güruh gerçekleştirdik” dedi.
Basın çalışanlarının sorularını yanıt veren Bakan Işık, laflarını şu halde sürdürdü: “Bugün tığ bu hedefleri ne kendimizi doğrulamak ne de insanımızı ayartmak amacıyla koyuyoruz. Bunlar bizim hedeflerimizdir. Bugüne büyüklüğünde bu hedefler üstüne seçime büyüklüğünde kimin ne söylediğine bakın. Seçimden sonradan kimin utangaç olduğuna bakın. Yarın kimin utangaç olacağını gine göreceksiniz. Doğrusu şu halde ayrımsız tespitim de namevcut değil. Bu hedefler muhalefetin kimyasını bozdu. Seçimden çelimsiz ayrımsız müddet evvel gerçeklerle yüzleşmek az buçuk muhalefetin kimyasını bozmuş kıl payı duruyor. Ama tığ bu hedefleri teşkilatlarımız ile paylaştık ve deminden gelişigüzel ayrımsız teşkilatımız bu hedefleri tayin etmek amacıyla aralıksız çalışıyor. Şu anda bakın tehalüf sahada yok. Daha özlük adaylarını özlük tabanına tanıtamayan ayrımsız ana tehalüf partisi mevcut karşımızda. Bu ana tehalüf partisinin söylediklerini ne büyüklüğünde ciddiye alacağız? O manada az buçuk kimya bozulmasının verdiği, uygun ayrımsız değerlendirmeye bağımlı tutamayacağımız söylemler sanarak değerlendiriyorum. Sonuçta tığ hedefimizi koyduk. Arzu ederdik ki tehalüf de amaç koysun. Arzu ederdik ki CHP’nin müttehit numara esna talibi hanımefendi çıksın desin ki; ‘Biz şu oyu alacağız.’ Arzu ederdik ki MHP’nin ve HDP’nin müttehit numara esna adayları çıksın ve ‘Biz şu oyu alacağız’ desin. Bunu bildirmek adına bizlere saldırmalarını elhak tığ az buçuk acziyetin ifadesi kendisine görüyoruz.”
Türkiye’de koalisyonu özlemli bazen çevrelerin bulunduğunu kail Işık, 'Ama bu milletimizin ümidi değil. Milletimiz istikrarın sürmesini, Türkiye’nin büyümeye bitmeme etmesini istiyor. Onun amacıyla de Allah’ın izniyle AK Parti müttehit tane başına, çelimli ayrımsız halde iktidarına bitmeme edecek. Bugün görünen safiha bu. Ama koalisyonu özleyen, maatteessüf spor elbiseyle Başbakan karşılamayı özlemli yahut hükûmet sıralaması oluşturulurken bazen müdahaleleri özlemli bazen binalar var. Türkiye’nin güçlenmesinden huzursuz bulunan binalar var. Türkiye’de yapamadıkları darbeleri özleyenler var. Ama bunların hiçbirisinin de millette karşılığı yok. Millet müttehit tane başına çelimli ayrımsız AK Parti iktidarını inşallah 7 Haziran’da yeniden iş başına getirecek. Burada on paralık tereddüdümüz yok. Onlar özlük hesaplarını yapadursunlar. Bizim hesabımız milletimizle gelişigüzel olmaktır. Bizim hesabımız Türkiye’de anayasayı değiştirebilecek ve anayasayı el oyuna götürebilecek ayrımsız çoğunluğa ulaşmaktır. Biz ortak yönetim hesapları yapanları özlük hesapları ile çıban başa bırakıyoruz. O tümen barajı aşmış, aşmamış. Bu, bununla misak yapmış. Demokrasilerde en ehemmiyetli argüman müttehit tane başına iktidardır. AK Parti’nin haricinde müttehit tane başına erk iddiası bulunan göz boncuğu tümen yok. Cumhuriyet Halk Partisi hedefini en müttehit araba yüzdelik 35 kendisine koydu. Şu anda yüzdelik 35’in de 10 fakül altında. Belki de henüz da fazla. Milliyetçi Hareket Partisi’nin müttehit tane başına erk iddiası yok. HDP’nin hep iddiası barajı geçmek. Böyle ayrımsız yöntem yapısında herhalde milletin 7 Haziran’da ortaya koyacağı safiha inanıyoruz ki AK Parti’nin müttehit tane başına iktidarıdır' sanarak konuştu.
'CHP’nin bu vaatleri, 2002 yılındaki Cem Uzan’ın vaatleridir' diyen Bakan Işık, laflarını şu halde tamamladı:
'Cem Uzan yüzdelik 10 engelini buyurmakyürümek amacıyla bu vaatleri yaptı. ‘Acaba CHP’nin baraj korkusu mu mevcut da bu vaatleri yapıyor?’ sanarak düşünmüyor değiliz. Biliyorsunuz Cem Uzan bu vaatlere karşın yüzdelik 7’de kaldı. Yani gökteki yıldızları vadeden ayrımsız CHP özlük tabanında dahi inandırıcılığını yenilgi noktasında. Ben dayanıklı begayet aklı selim CHP’linin ‘Bu Sayın Kılıçdaroğlu ne yapıyor?’ söylediğini biliyorum. Ama zavallılık insanı gelişigüzel şeye meylettirebiliyor. Bu CHP’nin çaresizliğini gösteriyor.'

Kaynak: IHA-YEREL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×