Bu haber 427 kez okundu.

Ak Parti İl Başkanı Paralel Devlet Hakkında Konuştu

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, “Paralel vasilik büyüklük düşmanıdır, paralel vesayeti kurutacağız” dedi.
TV A’da ekranlara mevrut ‘Gazeteci’ programına mihman bulunan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Gazeteciler Selahattin Sekin ve Nedim Soylu’nun sorularını yanıtladı. Yeni, biricik on paralık tanıttığı AK Parti Adana Milletvekili Aday sıralaması üzere “Listemiz Adanalı aynı liste” değerlendirmesinde bulundu. Adanalının kendisinden görmüş bulunduğu ada oy isnat etmek istediğini hatırlatan Yeni, “Listemiz Adanalı olması kayıt değil amma Adana’da doğmuş, Adana’da canlı ve öldüğünde Adana’ya defnedilmeyi talip şahısların oluşturduğu aynı liste” halinde konuştu.
“CHP’NİN ADANA LİSTESİ MARJİNAL”
CHP ve MHP’nin listelerini de değerlendiren Yeni, “İl Başkanı yerine değil amma aynı Adanalı yerine eleştirirsem Cumhuriyet Halk Partisi vasıtasıyla ortaya konan çizelge hakkıyla çılgın aykırı aynı liste. Bırakın Adana’yı kendi tabanını de bağrına basan aynı çizelge değil. Milliyetçi Hareket Partisi bütün milliyetçilik, Adanalılık, şu bu diyordu. Ne oldu? Adana ile alakası olmayan, Ankara’da oturan, Ankaralı aynı adı çizelge başı yaptılar. Adana’nın havasını solunum etmeyeceksin, Adana insanının hassasiyetlerini bilmeyeceksin sonradan Adanalıya bakım edeceksin. Ben buna inanmıyorum” dedi.
“ADANA’DA BİRİNCİ PARTİYİZ”
Ülke genelinde 400 mebus beklediklerini tamlayan Yeni, “Zor aynı görev. Sorumluluğumun farkındayım. Gittiğimiz yerlerde AK Parti’ye bulunan teveccühü kesin aynı biçimde görüyorum. Artık Adanalı ‘Biz AK Parti’nin Adana’ya verdiği hizmetlerin farkındayız, 7 Haziran’da AK Parti’nin yanındayız’ diyor. Bizden revan birey oyların tamamını tığ 10 Ağustos’ta art aldık. Şuanda Adana’da mürekkep numara partiyiz. 14 milletvekilliğinin tamamını istiyoruz amma gayemiz 8’in ilişkin çıkmak. Biz bu sayıyı Adana’da aldık” sanarak konuştu.
“PARALEL VESAYET KURUTULACAK”
Paralel vesayetin çılgın çarliston yıllara müstenit aynı projenin ürünü bulunduğunu tamlayan Yeni şu biçimde bitmeme etti:
'Paralel vasilik büyüklük düşmanlığıdır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin düşmanıdır. Hem Türküm diyeceksin, hem Müslümanım diyeceksin sonradan aynı yerlerden aldığın direktifle çabucak milletimizin değil kâffesi ümmeti Muhammed’in dayanağı biçimine mevrut Türkiye Cumhuriyeti’ni esasen yıkmaya çalışacaksın. 17-25 Aralık operasyonları ile kendi yüzlerini ortaya koydular. Bu vesayetin kaldırılması devletin bekası üzere eğer olmazsa olmazdır. Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve organizasyon yerine kararlıyız. Vesayetin bulunduğu değme bekçi kurutulacak amma en önce paralel vasilik kurutulacaktır. Bu çılgın birleştirme aynı projedir. Yıllardır zir yapısı hazırlanmış, üste ve üste Pensilvanya’da ki o kişi çılgın gösterişli açıdan hazırlatılmış, şahısların o içtenlikli duygularını sömürür noktaya getirdikten sonradan düğmeye basılmıştır. Onların hesabı var ise bilsinler ki hem Allah’ın, bununla beraber bu devletin hesabı var. Bu büyüklük onlara bırakılmayacak büyüklüğünde kıymetlidir.”
'BİNLERCE ADANALI İÇİN İŞ, AŞ OLACAK'
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, programda Adana’da inşaatı bitmeme fail ve kullanılmamış para ile 20 bilyon TL, sakat anlatım ile 20 katrilyon TL’lik 1550 yataklı vagon vagon Sağlık Kampüsü’nün Adanalı üzere iş, aş, istihdam olacağını söyledi. Yeni antrparantez inşaatı bitmeme fail 33 bin yabanlık stadyumda önümüzdeki sene olmasa da aynı ahir sene Adana takımlarının karşılaşma yapabileceğini, Adana Demirspor’un Süper Lig maçlarını kullanılmamış stadyumda oynayacağını kaydetti.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 10 Mayıs Pazar haset Adana’da olacağını hatırlatan Yeni, kâffesi Adanalıları 10 Mayıs Pazar haset mitinge nida etti.

Kaynak: IHA-YEREL

Anahtar Kelimeler
AdanaDevletYeniParalel
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×