Bu haber 261 kez okundu.

Windows Phone ile internet paketinizi bir daha aşmayacaksınız


Kimi süre kullandığımız uygulamaların kendileri ya da bu uygulamaların bizden bihaber iştirak eden aktüellemeleri, web paketimizin tükenmesine ve faturamızın normal paketimizin fiyatının üstünde tek tutar ile gelmesine yol açıyor.

Kontrolsüz biçimde kaybettiğimiz verilerimizin hesabını tutmak ve web kullanımımızı paketimiz dahilinde kısıtlayabilmek amaçlı ise Windows Phone bize Zeki Veri adlı tek uygulama ile dayanak oluyor ve fatura tutarımızın kabarmasına mani oluyor.

Veri aktarımınızı muayene altında tutmak amaçlı Zeki Veri (Veri Sense) özelliğini etkin duruma getirmeniz ve gereken ayarlarını yapmanız gerekiyor.

Uygulama listenizden Zeki Veri (Veri Sense) seçeneğine dokunun ve uygulamanın Ayarlar seçeneğine girerek Arka Tasarı Verilerini Kısıtla fonksiyonunu etkin duruma getirin.

Ardından web paketinizin sona ermesine yakın daha az web tüketimi sağlamak amaçlı "Sınıra Yaklaştığımda" seçeneğini işaretleyin. Arka tasarıda harcanan bilgileri her süre kısıtlamak amaçlı de benzer menüde "Her Zaman" seçeneğine dokunabilir ya da yeniden benzer menüde "Dolaşımda Olduğumda" seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Bunun yanında internette gezerken açtığınız web sayfalarının da daha az veri harcaması amaçlı farklı ayarlar yapabildiğiniz Veri Sense ile Standart, Yüksek ya da Otomatik tasarruf modlarını tercih ederek fotoğraf ve reklam benzeri ekstra veri harcayan unsurların sıkıştırılarak görüntülenmesini ya da hiç görüntülenmemesini sağlayabilirsiniz.

Windows Phone'un web paketiniz ile tasarruf yapmanızı imkanı sunan uygulaması Veri Sense (Zeki Veri) uygulaması ile ilgili daha çok veri edinmek amaçlı Fobito'daki detaylı yazıyı okuyabilirsiniz.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×