Bu haber 219 kez okundu.

Sürücüsüz araçlar sizden daha iyi sürüyor


Google'ın 6 sene öncesinde başlattığı sürücüsüz araba çalışmaları bütün hızıyla sürerken Geçen sene şehir trafiğinde de oldukça başarılı biçimde kullanılabildiği rapor edilen araçlarının ne civarı emniyetli olduğuna konusunda bilgilendirmeler gelmeye devam etmektedir.

Fobito'nun haberine yönelik özerk Otomobilin sürüş güvenliği konusunda bizzat yazdığı blogta veriler verici Chris Urmson, "6 sene süresince 11 tane minik trafik ilçesine dahil olmak üzere olduk, bu ilçeler yaralanmanın ortaya gelmediği, küçük çapta parasal hasarın ortaya geldiği kazalardı. bir.7 milyon mil (2.7 milyon km) uzaklık süresince yapılmış olan sürüşlerde direksiyonun arkasındaki güvenlik sürücümüz ile yaptığımız özerk ya da manuel sürüşlerin hiçbirinde ilçeye gerek ortaya gelen yön bizim aracımız değildi." diyerek bu özerk otomobilin ne civarı emniyetli ve emin meydana geldiğini açıkladı.

6 senedir 20'den pek araba ile sürüş testlerini sürdüren Google'ın bu bizzat kendini kullanan özerk otomobşehirleri, toplamda yaptıkları 2.7 milyon km sokak ile aşağı yukarı olarak haftada 15 bin km uzaklık kat ediyor. Bu vaziyette da yaptıkları sokak ile oranlandığında hakikaten direksiyonun arkasındaki, kontrolde bir sürücünün olduğu araçlardaki birey etmenini ortadan kaldırarak ek olarak az ilçenin gerçekleşmesine imkân sağlıyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×