Bu haber 376 kez okundu.

Siber Tehlikelere Karşı Büyük Önlem

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Davut Yılmaz, 'Teknoloji sahasında siber güvenlik ve balaban data sahasına bu sene baş döndürücü ağırbaşlı envestisman yaptık, geçenlerde ağız ağıza özgün, berenarı faik yeteneklere erbap ve hayattaki en güzel ürünler ile rahatlıkla yarışacak bütünleşmiş mahsulat çıkaracağız' dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Savunma Sanayii Müsteşarlığına (SSM) manzume mühendisliği, ustalık destek, plan yönetimi, uygulayım bilimi transferi, geri hizmet bindi hizmetleri görevlerini akdetmek üzere kurulan  STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, bahir ve hava platformlarının istihsal ve geliştirilmesinden,siber güvenlik ve geliştirilen defans endüstri ürünlerinin ihracına müteveccih ayrımsız cenah film film emek vermeyi ayrımsız arada yürütüyor.

Yılmaz, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, bahir platformlarında bitmeme fail projelerden milli harp gemisi (MİLGEM) 3 ve 4’te dizayn, entegrasyon, lojistik, hazırlık ve nesir açısından üslendikleri nazik sorumlulukların, projenin vaktiyle bitmesinde ehemmiyetli gösteriş oynamaya bitmeme ettiğini söyledi. 

Hava platformlarında bu sene ehemmiyetli programlarda, nazik roller üstleneceklerini vurgulayan Yılmaz, 'Bu konudaki müspet gelişmelerin mail sürede halkoyu ile paylaşılacak olgunluğa erişeceğine inanıyoruz' ifadesini kullandı.

'Dünyadaki en güzel ürünler ile yarışacak mahsulat çıkaracağız'

Teknoloji sahasında siber güvenlik ve balaban data sahasına envestisman yaptıklarını tamlayan Yılmaz, laflarını şu şekilde sürdürdü:

'SSM'nin stratejisi doğrultusunda, bu ay içre STM siber güvenlikte mükemmellik merkezi yerine konumlandırıldı. Teknoloji sahasında siber güvenlik ve balaban data sahasına bu sene baş döndürücü ağırbaşlı envestisman yaptık, geçenlerde ağız ağıza özgün, berenarı faik yeteneklere erbap ve hayattaki en güzel ürünler ile rahatlıkla yarışacak bütünleşmiş mahsulat çıkaracağız.

Diğer taraftan şu anda katı baş döndürücü albeni platformunda makbul fariza dalavere sistemimiz FocusFlite mahsul ailesini özlük sınıfındaki en güzel mahsul olma hedefiyle sonsuz geliştiriyor ve eskimemiş yetenekler ekliyoruz.

'Siber güvenlik, yurt güvenliğinin ayrılmaz parçası'

Siber güvenlik sahasında hesaplı ortaklaşa iş ve arayışlar dayalı değerlendirmelerde mevcut Yılmaz, SSM'nin ayrımsız iştiraki yerine birleşik numara önceliklerinin ciroyu yada ev tezyit etmek değil, milli güvenliğe ulama sağlayacak mahsul ve hizmetler yetiştirmek bulunduğunu vurguladı. 

Yılmaz, siber güvenliği de bu kapsamda ele aldıklarını ve anayurt güvenliğinin ayrılmaz ayrımsız parçası yerine değerlendirdiklerini dile getirerek, 'Bu sebeple siber güvenlik sahasında yürüttüğümüz ortaklaşa iş ve çalışmaların çıktısına ticari rüçhan yerine değil, yurt güvenliğine müteharrik yerine ulama sağlayacak ayrımsız ilke yerine bakıyoruz.'  diye konuştu.

'MİLGEM görüşmelerinde baş döndürücü güzel noktalara gelindi'

Yılmaz, MİLGEM korvetlerinin dış satım mesuliyeti STM’de bulunduğu için pazarlama faaliyetlerine balaban ehemmiyet verdiklerini tabir ederek, bu kapsamda Azerbaycan, Kazakistan, Romanya, Kuveyt, Malezya, Pakistan üzere devletlerin bahir kuvvetlerine tanıtımlar yapıldığını ve ara sıra ülkelerle görüşmelerde baş döndürücü güzel noktalara gelindiğini bildirdi. 

IDEF'e eskimemiş ayrımsız ürünle gidilecek 

Davut Yılmaz, 12. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF) kalitesini arsıulusal bölgede tanıtlama etmiş bahir projelerinin ön planda olacağını söyledi.

Yılmaz, fuarda ayrıca, uygulayım bilimi sahasında geliştirdikleri ürünleri de sergileyeceklerini ve bu bölgede eskimemiş ayrımsız ürünün tanıtımını yapacaklarını bildirdi.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler
MilliGüvenlik
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×