Bu haber 196 kez okundu.

Hola Better Internet, internetinizi satıyor


Chrome ve Firefox'un fenomen eklentilerinden Hola Better Intertam olarak, bulunduğunuz konumda sunulmayan web hizmetlerini kullanmanıza müsaade verici bir tür VPN aracı. Fakat eklenti, arka tasarıda haberiniz olmadan bant genişliğinizi satıyor ve kullanıcılarını bottam olarak'e (zombi bilgisayara) dönüştürüyor.

Hola Better Web eşten eşe VPN hizmeti meydana geldiği amaçlı Hola'yı kullanan üyeler içinde yönlendirmeler yapılıyor. Sözgelişi Fransa'da bu eklentiyi kullanan bir birey ile İtalya'da kullanan bir birey birbirlerine yönlendirilerek böyle çeşitli konumlardan web kullanmış oluyorlar.

Eğer Hola Better Intertam olarak'e premium hesabınız var ise Hola'nın sahip meydana geldiği sunuculardan manipülasyon alıyorsunuz. Fakat pekçok birey bedava versiyonunu kullandığı amaçlı farklı kullanıcıların çıkma noktası meydana gelen bir sunucu benzeri oluyorlar.

Sizin çıkma noktası olmanız dolayısı ile sizin web bağlantınız üzerinden bağlanan rastgele birinin yaptığı her web irtibatı sizin sorumluluğunuza giriyor. Başka Bir Deyişle kanun dışı bir birşey inşa etmek, ülkemizde yasadışı olarak gözüken bir bağlamak adeta sizin irtibatı kuruyormuş benzeri görüleceği amaçlı karar giyen de siz olabilirsiniz.

Aslında bu vaziyet Hola'nın önce vukuatı değil. Hizmet bundan önce kullanıcıların web tarayıcılarına "reklam enjekte ederken" yakalanmıştı. Bedava VPN hizmetlerinin reklam, kısıtlı bant genişliği benzeri türlü dezavantajlarla geldiği gerçek, fakat "para vermiyorsanız, ürün sizsiniz" sözü burada tam olarak olabilitesi yüksek oluyor. Bu yüzden Hola'yı kullanmanızı önermiyoruz.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×