Bu haber 317 kez okundu.

Google'ın en çılgın projeleri


Google'ın 2012'de Motorola satın almasıyla beraber kontrolüne aldığı ATAP (Gelişmiş Bilişim ve Ürünler grubu), Google I/O organizasyonunda yepyeni projelerini sergiledi. Bu projelerin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği belli olmasa da, bizce gözden geçirmeye değecek civarı ilginçler.

Project Soli: Apple Watch'un dijital tacına benzer Soli, parmaklarınızın hareketlerini en ince ayrıntılarıyla algılayabiliyor. Bu biçimde kaydırma çubuklarını, düğmeleri saatin ekranına dokunmadan kontrol edebiliyorsunuz.

Project Jacquard: Jacquard yardımıyla giysilere dokunmatik bir yüzey ilave etmek olası duruma geliyor. Google ile beraber personel Levi's, etkileşimli giyim eşyaları üretmek üzere çalışmaktalar.

ILAN

Project Vault: Google, güvenliğe adanmış bir bilgisayarı bir microSD kartın içine sığdırmayı başardı. Telefonlara, tabletlere, masaüstü PC'lere ve IoT cihazlarına bağlanabilen kart, veri şifreleme ve uçtan-uca kontakt işlevleri sunuyor. Projeyi en kımetli verilerinizi saklamakta kullanacağınız bir kasa benzeri düşünebilirsiniz.

Çok modlu biyometrikler: ATAP, kullanıcının sesinin, yazma şeklinin, surat özelliklerinin ve konumunun ayrıntılarını algılayan bir sistemle parolaları ortadan kaldırmayı planlıyor. Bütün bunlardan ele geçirilen bilgiler bir "güven puanına" dönüştürülüyor. Sözgelişi bir banka uygulaması, bir sürü yüksek nokta gerektireceğinden, kullanıcı girişine gereksinim duyabiliyor.

Project Ara: Google, modüler telefon projesinden birçok bahsetmese de, kamera modülü takıldığında onu algılayan bir prototipi gösterdi. Böylelikle cihazın kamerası ilk defa çalışır takdirde görüntülenmiş oldu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×