Bu haber 198 kez okundu.

Google'ın çılgın görünümlü 7 yeni projesi


Bu projelerin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği belli olmasa da, bizce gözden geçirmeye değecek civarı ilginçler. (Chip Online)

Apple Watch'un dijital tacına benzer Soli, parmaklarınızın hareketlerini en ince ayrıntılarıyla algılayabiliyor. Bu biçimde kaydırma çubuklarını, düğmeleri saatin ekranına dokunmadan muayene edebiliyorsunuz.

Jacquard yardımıyla giysilere dokunmatik bir yüzey ilave etmek olası duruma geliyor. Google ile beraber personel Levi's, etkileşimli giyim eşyaları üretmek üzere çalışmaktalar.

Google, güvenliğe adanmış bir bilgisayarı bir microSD kartın içine sığdırmayı başardı. Telefonlara, tabletlere, masaüstü PC'lere ve IoT cihazlarına bağlanabilen kart, veri şifreleme ve uçtan-uca kontakt işlevleri sunuyor. Projeyi en kımetli verilerinizi saklamakta kullanacağınız bir kasa benzeri düşünebilirsiniz.

ATAP, kullanıcının sesinin, yazma şeklinin, surat özelliklerinin ve konumunun ayrıntılarını algılayan bir sistemle parolaları ortadan kaldırmayı planlıyor. Bütün bunlardan ele geçirilen bilgiler bir "güven puanına" dönüştürülüyor. Sözgelişi bir banka uygulaması, bir sürü dik nokta gerektireceğinden, kullanıcı girişine gereksinim duyabiliyor.

Google, modüler telefon projesinden birçok bahsetmese de, kamera modülü takıldığında onu algılayan bir prototipi gösterdi. Böylelikle cihazın kamerası ilk defa çalışır takdirde görüntülenmiş oldu.

Project Abacus kod isimli iş firmanın mobil cihazlar amaçlı yepyeni güvenlik sistemi olacak. Bilhassa Android KiTkaT ve Lollipop sürümlerinde karşımıza çıkmaya başlayan ekranı kaydırarak, desen çizerek, sayı yazma halinde meydana gelen cihaz güvenliği Project Abacus ile çeşitli bir boyuta taşınıyor. Google'ın yukarda belirttiğimiz farklı ayrı bir güvenlik sistemi yapmak mahaline kaydırma, desen, rakam, ses tanıma ve surat tanıma özelliklerini bir araya getirerek yepyeni bir güvenlik sistemi geliştirmeyi planlıyor. Bu sayede cihaz sizi sesiniz, yüzünüz, ve desen çizimi benzeri çeşitli detaylarla tanıyarak bir bir başkasının cihazınıza müdahale etmesinin durdurulması sağlanacak.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×