Bu haber 297 kez okundu.

Apple'ın otomobillinin sırrı ortaya çıktı


Geçtiğimiz aylarda AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI 'nin farklı bölgelerinde Apple firmasına ilişkin meydana geldiği iddia edilen arabalar görülmüş ve neye hizmet ettikleri heyecan uyandırmıştı. Bilişim devine ilişkin meydana gelen bu arabaların Apple Haritalar (Apple Maps) hizmeti amaçlı keşif yaptıkları meydana çıktı. Arabalar, bundan önce Apple'ın bizzat özerk arabalarını geliştirdiği dedikodularının çıkmasına kapı aralamıştı.

Son derece teknolojik kamera ekipmanına sahip bu otomobiller, 3 boyutlu yol fotoğrafları ve mühim mekanlarla alakalı fotoğraf verileri topluyor. Apple bu çalışmasıyla beraber çoğalış bizzat harita verilerini sağlayarak üçüncü parti veri sağlayıcılarına meydana gelen bağlılığını hepten azaltmayı hedefliyor.

Apple'ın sürdürmüş meydana geldiği bu keşif çalışmasının 2018 senesinde tamamlanacağı öngörülüyor. Firma bu tarihten daha sonra bizzat 3D harita bilgilerine sahip olarak Apple Maps uygulamasının daha kalifiye hizmet verebilmesi amaçlı bütün kontrolleri eline almış olacak.

Apple'ın kullanıcılarına sunmuş meydana geldiği haritalar hizmeti 2012 seneninden itibaren geliştiriliyor meydana gelmesine nazaran güvenilirlik durumundan artık Google Haritalar (Google Maps) ile kıyaslanabilecek kapasiteye erişebilmiş değil. Google bizzat haritalar hizmetine devamlı yepyeni fonksiyonlar ekleyerek bu yarışta her süre önde ilerlemeyi başarıyor. Firma nihai olarak Google Maps amaçlı offline navigasyon takviyesi sunmuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×