Bu haber 130 kez okundu.

Galatasaray Odeabank coachu Ergin Ataman ile Sarı-Kırmızılı takımın önemli taraftar grubu Ultraslan arasındaki savaşta kılıçlar çekildi. Ergin Ataman ’ın istifa etmesini isteyen bu taraftar grubuna reaksiyon göstermiş ve “3-5 çapulcu buna karar vermeyecek” demişti.

Ataman ’ın sert eleştirileri sonrasında Ultraslan grubu ağır bir bildiri yayınlayarak deneyimli coachu amaç aldı. Ultraslan grubunun açıklamasının hemen peşinden Beyaz TV canlı yayınına bağlanan Ergin Ataman bu ilan ve merak edilenlerle ilgili açıklamalarda bulundu:

“Melih Mahmutoğlu özür diledi”

Melih Mahmutoğlu ile Galatasaray tribünleri arasındaki stres için açıklamalarda bulunan Ataman, “Melih Mahmutoğlu maç nihayetinde yanıma gelip, önceki izahları için özür diledi. Ben de özrünü kabul ettim, öptüm” dedi.

“Saygısızlık amaçlı gülmedim”

Mücadelenin bitimine 9 saniye kala “Ergin Ataman istifa” tezahüratlarına gülerek yanıt vermesi ile ilgili konuşan tecrübeli coach, “”Saygısızlık emelli gülmedim. Bir grup tarafından ihanete uğradığımı hissettiğim için güldüm. 5 sene boyunca Galatasaray ’a yaptığım hizmetlerin ardından istifaya çağrılmayı yargı ettiğimi düşünmüyorum” dedi.

“Çapulcu kelimesinin arkasındayım”

Ataman, medya toplantısında yaptığı 3-5 çapulcu buna karar vermeyecek açıklamalarıyla alakalı, “Çapulcu kelimesinin arkasındayım. Ben o kelimeyi Galatasaray aşkı ile yanan taraftarlarımıza söylemedim. O gruba söyledim. Ultraslan ’ın tamamını kastetmiyorum. Bir gruptan bahsediyorum. Kim ne grubunda, ne topluluğunda bilemem. O grupmuş değil şu grupmuş tanımam ben. Kim Ultraslan ’dan falan bilemem. Ultraslan ’ı da tanımam. Yalnızca Galatasaray ’ı tanırım. Eurocup ’ı kazandığımız gün de ‘Dursun Özbek İstifa ’ diye bağırıldı. Ben buna karşıyım. Galatasaraylılığına sığmaz bu. Madem istifaya aramak adalet, istifa diye bağıranları yuhalamak da haktır. Gidip de onları darp edenlere de çapulcu lafım” ” açıklamalarında yer aldı.

“Ergin Ataman kimsenin arkasına sığınmadı”

Ultraslan ’ın bildirisinde, “Ya şipşak istifa et, veyahut idarenin arkasına saklanmaya devam et! Onlar yıkıldığında elbet sen de ilgi çekici altında kalacaksın” ifadesine, “Ergin Ataman kimsenin arkasına sığınmadı. Deplasmanlarda binlerce kişinin önüne dimdik çıktım. Mücadelemi verdim. hiçbir zaman enkazın aşağıda kalmadım. Rakiplere aleyhinde nasıl dimdik ayaktaysam, o gruba karşı da dimdik ayakta duracağım. Onlar cehenneme çevirmeye çalışsınlar” ifadelerinde bulundu.

“Galatasaray için Milli Takımı reddettim”

Galatasaray için ulusal takımı reddettiğini açıklayan Ataman, “Ulusal takımın 4 yıllık önerinini reddettim. Ben Galatasaray ’ı asla satmadım, satmam. Sözleşmem bu sene bitiyor, yönetim uzatmak istemezse de giderim” diye konuştu.

“Biz Avrupa kupasını kazandık”

Galatasaray ’ın Avrupa kupası aldığını hatırlatan Ergin Ataman, Beşiktaş futbol takımından misal vererek, “Beşiktaş için Lig şampiyonluğu mu Avrupa Ligi mi önemli diye sordunuz, hepiniz cevap olarak Avrupa Ligi daha önemli dediniz. Biz de basketbolun Avrupa Ligi ’ne denk gelen kupasını kazandık. Sizin bu kupayı itibarsızlaştırmanızı dürüst bulmuyorum” diye konuştu.

“Gergin Ataman lakabı rahatsız etmiyor”

Kendisine “Gergin Ataman” denilmesi hakkında de sualleri cevaplayan Ataman, “Gergin Ataman lakabı rahatsız etmiyor” dedi. Ayrıca Ataman, “İleride ola ki Gergin Ataman ’ı yeşil sahalarda da görebilirsiniz, işin şakası yan bu” dedi.

 Melih Mahmutoğlu özür dilediTarafından hazırlanmıştır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×