Bu haber 136 kez okundu.

Galatasaray Odeabank coachu Ergin Ataman ile Sarı-Kırmızılı takımın ehemmiyetli taraftar grubu Ultraslan arasındaki savaşta kılıçlar çekildi. Ergin Ataman ’ın istifa etmesini isteyen bu taraftar grubuna tepki göstermiş ve “3-5 çapulcu buna hüküm vermeyecek” demişti.

Ataman ’ın sert eleştirileri ardından Ultraslan grubu ağır bir bildiri yayınlayarak tecrübeli coachu hedef aldı. Ultraslan grubunun açıklamasının hemen peşinden Beyaz TV canlı yayınına bağlanan Ergin Ataman bu ilan ve merak edilenlerle ilgili izahlarda yer aldı:

“Melih Mahmutoğlu özür diledi”

Melih Mahmutoğlu ile Galatasaray tribünleri arasındaki stres için izahlarda yer alan Ataman, “Melih Mahmutoğlu mücadele sonunda yanıma gelip, evvelki açıklamaları için özür diledi. Ben de özrünü kabul ettim, öptüm” diye konuştu.

“Saygısızlık amaçlı gülmedim”

Mücadelenin bitimine 9 saniye kala “Ergin Ataman istifa” tezahüratlarına gülerek cevap vermesi ile ilgili konuşan deneyimli coach, “”Saygısızlık amaçlı gülmedim. Bir grup kadar ihanete uğradığımı hissettiğim için güldüm. 5 yıl süresince Galatasaray ’a yaptığım hizmetlerin ardından istifaya çağrılmayı hak ettiğimi düşünmüyorum” dedi.

“Çapulcu kelimesinin arkasındayım”

Ataman, basın toplantısında yaptığı 3-5 çapulcu buna karar vermeyecek açıklamalarıyla ilgili, “Çapulcu kelimesinin arkasındayım. Ben o kelimeyi Galatasaray aşkı ile yanan taraftarlarımıza söylemedim. O gruba söyledim. Ultraslan ’ın tamamını kastetmiyorum. Bir gruptan bahsediyorum. Kim ne grubunda, ne topluluğunda bilemem. O grupmuş yok şu grupmuş tanımam ben. Kim Ultraslan ’dan falan bilemem. Ultraslan ’ı da tanımam. Sadece Galatasaray ’ı tanırım. Eurocup ’ı kazandığımız gün de ‘Dursun Özbek İstifa ’ diye bağırıldı. Ben buna karşıyım. Galatasaraylılığına sığmaz bu. Madem istifaya çağırmak adalet, istifa diye bağıranları yuhalamak da haktır. Gidip de onları darp edenlere de çapulcu lafım” ” açıklamalarında bulundu.

“Ergin Ataman kimsenin arkasına sığınmadı”

Ultraslan ’ın bildirisinde, “Ya şipşak istifa et, ya da idarenin arkasına saklanmaya devam et! Onlar yıkıldığında elbet sen de enkaz aşağıda kalacaksın” ifadesine, “Ergin Ataman kimsenin arkasına sığınmadı. Deplasmanlarda binlerce kişinin önüne dimdik çıktım. Mücadelemi verdim. hiçbir zaman enkazın altında kalmadım. Rakiplere karşısında nasıl dimdik ayaktaysam, o gruba karşı da dimdik ayakta duracağım. Onlar cehenneme çevirmeye çalışsınlar” ifadelerinde yer aldı.

“Galatasaray için Ulusal Takımı reddettim”

Galatasaray için ulusal takımı reddettiğini açıklayan Ataman, “Milli takımın 4 senelik teklifini reddettim. Ben Galatasaray ’ı asla satmadım, satmam. Sözleşmem bu yıl bitiyor, yönetim uzatmak istemezse de giderim” diye konuştu.

“Biz Avrupa kupasını kazandık”

Galatasaray ’ın Avrupa kupası aldığını hatırlatan Ergin Ataman, Beşiktaş futbol takımından örnek vererek, “Beşiktaş için Lig şampiyonluğu mu Avrupa Ligi mi ehemmiyetli diye sordunuz, hepiniz cevap olarak Avrupa Ligi daha ehemmiyetli dediniz. Biz de basketbolun Avrupa Ligi ’ne denk gelen kupasını kazandık. Sizin bu kupayı itibarsızlaştırmanızı dürüst bulmuyorum” diye konuştu.

“Gergin Ataman lakabı rahatsız etmiyor”

Kendisine “Gergin Ataman” denilmesi hakkında de sualleri cevaplayan Ataman, “Gergin Ataman lakabı rahatsız etmiyor” dedi. Ayrıca Ataman, “İleride ola ki Gergin Ataman ’ı yeşil sahalarda da görebilirsiniz, işin şakası bağlı bu” diye konuştu.

 Melih Mahmutoğlu özür dilediTarafından hazırlanmıştır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×