Bu haber 435 kez okundu.

Hamzaoğlu: İki gündür uyuyamıyorum


Galatasaray Teknik Patronu Hamza Hamzaoğlu, şampiyonluk kutlamaları esnasında Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'ın küstürülmesi ile alakalı olarak, "Nasıl bu gaflete düştüm, iki gündür hemen hemen uyuyamıyorum." diye konuştu.

Türkiye Kupası finalinde Bursa Atatürk Stadı'nda karşılaşacak durumda olan Bursaspor ve Galatasaray teknik direktörleri ve pilotlar, mücadeleyle alakalı ölçümlendirme toplantısında bir araya geldi.

Çelik Palas Otel'deki toplantıda Bursaspor Teknik Patronu Şenol Güneş ile pilot Ozan İbirçok, Galatasaray Teknik Patronu Hamza Hamzaoğlu ile pilot Selçuk İnan mücadeleyle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Hamza Hamzaoğlu, "Hem Şenol hocamız hem oyuncularını bu yılki meydana koydukları iyi futboldan ve zevkli maçlarından ötürü kutlamak talep ediyorum. Ülkemiz Kupası'nı görüyorsunuz her iki takım da bir sürü istiyor. Onla Beraber yatıp onla beraber kalkıyoruz diyebiliriz. İki takımda mücadeleyi ve iyi futbolu ön tasarıda tutan takımlarız. Yalnızca futbol oynamaya personel ve kazanmaya personel iki takım olacak. Zorunlu Olarak bunlardan biri kazanacak ve birisi kaybedecek. Her şeyden öncesinde futbolun kazanmasını ümit ediyorum. Her iki takımın da bizzat takımını destekleyeceği, doğruluk edenin kazandığı güzel bir yatıştırmaya olsun diliyorum, her iki takımada başarılar diliyorum." şeklinde söyledi.

"MOTİVASYONUMUZ DEVAM EDİYOR"
Hamza Hamzaoğlu, bir gazetecinin, sözleşmelerinin sona erdiğini anımsatması üst kısmına, "Bir birşey düşünmedik bu güne kadar. Biz halen takımımızın başarısı amaçlı devam ediyoruz. Sözleşmemiz bitmiş ya da sona ermesi mühim değil. Motivasyonumuz devam etmekte, üstelik öncekinden daha iyi devam etmekte. Bir sorun yok." diye söyledi.

"NASIL BU ŞEKILDE BİR GAFLETE DÜŞTÜM, İKİ GÜNDÜR UYUYAMIYORUM"
Bir gazetecinin, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ile alakalı meydana gelen sorunları anımsadarak, "Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ile müzakere imkanı buldunuz mu?" sualine, Hamza Hamzaoğlu, şu karşılığı verdi: "Yönetim heyeti olarak beraber aldıkları bir hüküm vardı. Bu bir sürü naturel bir birşey. Ama biz onları da orada çağırıp onore etmek vardı, en azından benim de aklımda o vardı. Ancak oradaki atmosfere bir an kendimizi kaptırdık. Takım tur atmaya başladı, aklıma geldiğinde ben kenara koştum, Selçuk'u da aldım üstelik. Kenarda duruyorlar; 'alalım beraber fotoğraf çektirelim' dedim. Ama onlar orada çok bekledikten hemen ardından yukarıya çıkmışlar sanırım. Ben üzüldüm. Onlar tarafından bir sorun yok. Biz bizzat ismimize üzüldük. Ben bizzat adıma üzüldüm. Ne Türlü orada öyle bir gaflete düştüm de unuttum. Her Biri unutabilir ama ben unutamam. Halen kendimi eleştiriyorum. İki gündür hemen hemen uyuyamıyorum. Onlar 'bir sorun yok' diye beni teskin ediyorlar ama ben halen kocaman hüzün duyuyorum."

KALEDE KİM OLACAK?
Bir soru üst kısmına, Chedjou'nun iyileştiğini, mücadelede gereksinim şeklinde kullanacağını söyleyen Hamzaoğlu, kalede ise Sinan'a vazife vereceğini söyledi.

Hamzaoğlu, "Kalede Sinan olacak. Muslera bizim amaçlı mühim bir değer ama eksik durumda olan hiçbir şeyimizde hayıflanmadık. Ama Sinan da Muslera kadar olmasa da görevini yapacaktır. Hem Sinan ve Eray, sezon başından beri bunu amaçlı hazırlandılar. İkisine de güveniyorum." ifadelerini kullandı.

Taraftarlara da seslenen Hamzaoğlu, "İki takımda finale kalmayı başardılar. Emeline ulaştılar, kazandılar. Bu kazanımların coşkusunu hayata günü. İnşallah iki takım taraftarları da bu coşkuyu yaşarlar. İnşallah doğruluk edenin kazandığı, kazananın da doğruluk edeni tebrik ettiği bir yatıştırmaya olsun." diye konuştu.

SELÇUK: DÜNE KADAR ŞAMPİYONLUK SARHOŞLUĞU İÇİNDEYDİK
Galatasaray'ın pilotu Selçuk İnan ise şu değerlendirmede bulundu: "Yaşamış olduğumuz bir sürü mühim bir şampiyonluktan hemen ardından 2. kocaman kupayı da almak hedefimiz sezon başından beri vardı. Bir Sürü zor yatıştırmaya olacağın biliyoruz. Bursaspor'un ne kadar güçlü bir rakip olduğunu biliyoruz. Onlara saygı duyuyoruz. Tabi bizim hedefimiz farklı. Bu sezon iki kupa ile bitirmek talep ediyoruz. Şampiyonluk kutlamalını dahi yarıda kestik. İnşallah o kupayı da alır gideriz. Rehavet olmaması amaçlı hocamız elinden geleni yaptı. Dürüst olmak gerekirse, şampiyonluğun verdiği bir mutluluk, sarhoşluk düne kadar devam ediyordu. Düne itibariyle konsantre olmaya başladık. Yalnızca ben değil bütün takım arkadaşlarım iki kupayla bitirmek istiyor. Bütün takım bunun farksında. O kadar güzel bir yatıştırmaya olacak ki ben bunun garantisini veriyorum. Nedeni Ise iki takımda bir sürü iyi futbol oynuyor. Her Biri bunun tadını çıkarsın ve iyi durumda olan kazansın."

"SİNAN'A DA ERAY'A DA GÜVENİYORUZ"
Selçuk, Muslera'nın olmayacak oluşuyla alakalı ise "Muslera bir sürü güzel bir kaleci ama biz bir takımız. Burada biz takım olarak Sinan'a da Eray'a da güveniyoruz. Bir Sürü iyi kalecilerimiz var. Muslera'nın yokluğu bir alışkanlık olarak bir eksiklik olacağını tahmin ediyorum ama kalite olarak bir eksiklik olmayacaktır. Hocamız Eray ya da Sinan'ı bundan sonra hangisini oynatırsa." şeklinde söyledi.

"ŞENOL HOCAYLA BU KUPAYI KALDIRDIM, HAMZA HOCA İLE DE KALDIRMAK İSTERİM"
Bir gazetecinin, "Her iki hoca ile çalıştın, sen hangi hocayı taktiksel anlamda önde görürsün?" sualine şu cevabı verdi: "Şenol Hocam ile bu kapıyı kaldırdım ama Hamza Hocamla bunu kaldırmadım. İnşallah Hamza hocamla da kaldırmak nasip olur. İkisini de öylesine seviyorum ki, onları değerlendirmek haddim değil. Onların kalitesini sizler de biliyorsunuz. Şenol Hocamın buralara gelmemde emeği bir sürü kocaman. Hamza Hocamla da daha öncesinde çalıştık. İlk mücadeleninde o vardı. Hamza hocam kişilik tarafından hemen hemen Şenol Hocamın aynısı. Onun yolunda."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×