Bu haber 406 kez okundu.

Bilic'ten DemBa Ba'ya Büyük Övgü

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, 'Demba Ba bizim en elleme oyuncumuz en şişman yıldızımız. Bazı nedenlerden dünya onu kenarda tuttuk. Onun verdiği tepki bihakkın takdire değerdi' dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, bu vakit bir baş döndürücü elleme karşılaşma oynadıklarını fakat Trabzonspor karşısında sergiledikleri oyunun bunlardan bir tanesi olmamasına karşın en bilgi oyunu ortaya koyduklarını belirterek, 'Sezonun bu sürecini düşünürsen ve karşınızdaki kulübün ebatlarına bakarsanız bu sezonun en bilgi oyununu sergiledik. Her maçta bir stratejiniz vardır. Bu arada sırada amal arada sırada saf dışı amma dakika yaptığımız projeler tuttu. İşler istediğimiz üzere gitti. Oyuncularımla gelgel duyuyorum, güvenilmez bir iş çıkardılar. Çok ehemmiyetli bir yengi aldık sezonun bu bitiş bölümünde, inanıyorum bu yengi küsurat 5 maçımızda moralimizi ve motivasyonumuzu berenarı yükseltecek' dedi.

'DEMBA BA ÖRNEK BİR TAVIR SERGİLEDİ'
Oyunun başlangıcında sonuna büyüklüğünde elleme bir başarım ortaya koyduklarını vurgulayan Hırvat hoca, 'Oyun süresince endişelendiğim dönemler oldu. Bir baş döndürücü okazyon yakaladığınızda bu tarz şeyleri değerlendiremediğiniz devir rakip sizi cezalandırabilir. Trabzonspor bizi cezalandırsaydı baş döndürücü şişman hayalet kırıklığına uğrardım. Böyle olsaydı oyuncularıma bir nesne söyleyeceğim olmazdı. Çünkü baş döndürücü eksiksiz bir ıra ortaya koydular. Rakip karşısında ehemmiyetli bir durmuş oturmuşluk gösterdik. mühim bulunan bu devamlılığı sağlamak. Kalan 5 maçta da bunu yansıtabilmek önemli. Bugün hep oyuncular kendileri amacıyla oynadılar. Takımın gösterdiği tavır baş döndürücü önemliydi. Buna adamakıllı bir örnekte Demba Ba'nın tavrıydı. Bizim en elleme oyuncumuz en şişman yıldızımız. Bazı nedenlerden dünya onu kenarda tuttuk. Onun verdiği tepki bihakkın takdire değerdi. Arkadaşlarıyla bulunan ilişkilerindeki tavrı, karşılaşma yemeğindeki tavrı, karşılaşma toplantısındaki tavrı. Maçın devir arasındaki tavrı bihakkın takdire şayandı. Ona 'Oyunun belirleyici bölümlerinde sana takımın gereksinimi olabilir' dedim ve sahi de hakeza oldu' ifadesini kullandı.

'KAĞIT ÜZERİNDE EN ZOR RAKİBİMİZ YENDİK'
Beşiktaş'ın şampiyona şansının sorulmasına ise Bilic, 'Şampiyonluk yarışı süresince bağımlı ki 4-5 nokta geçmek arzu ederdim amma bu zorlayış bir durum. Yarış herhangi bir güzeşte hafta dahada kızışıyor. Geçen hafta tığ Karabükspor karşısında zorlandık. Galatasaray, Gaziantepspor karşısında zorlandı ve Fenerbahçe, Balıkesirspor karşısında baş döndürücü zorlandı. Bu çağda tek bir karşılaşma basitçe geçmiyor amma baş döndürücü elleme pozisyondayız. Maç karşılaşma bitmeme etmemiz gerekiyor. Kağıt üstünde en zorlayış tanıdık maçı nail olduk. Yarın bakir bir güneş olacak Gaziantepspor maçına bir an evvel hazırlanmamız gerekecek. Bize alın rakipleri erdemli motivasyonla oynuyor. Bizim açımızdan en tehlikelisi bulunan Trabzonspor müsabakasını kazandık, işlerimizi kolaylaştırdık. Gaziantep maçı basitçe beğenilen akçe emreylemek bizim amacıyla en şişman aldangıç olur. Bu tuzağa banko düşmememiz gerekiyor. Bugünkü üzere oynarsak baş döndürücü bir şişman bir şansımız var' dedi.

GÖKMEN ŞAHİN - OZAN KÖSE

Kaynak: IHA

Anahtar Kelimeler
ÖrnekBir
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×