Bu haber 88 kez okundu.

Ali Şen: Aykut Kocaman'dan önce hedef yönetim olmalı!

Futbol, basketbol ve öteki branşların birbirinden ayrılması gerektiğini söyleyen Ali Neşeli "Futbol takımının farklı, basketbol takımının ayrı ve öteki branşların ayrı ayrı başkanları ve idare heyeti olmalı. Eğer bu ayrım yapılırsa bütün branşlarda büyük başarılar sağlanır. Ayrı Olarak kulübün kazancı da artar" dedi. 
 Avrupa'da bunun birçok örneğinin olduğunun altını çizen Ali Keyifli "Ben bu uygulamayı seneler evvel söyledim. Bu uygulama Türk sporunda kesinlikle devrim olur ve Fenerbahçe'ninde kurtuluş reçetesi olur biçiminde konuştu.

"TARAFTAR YANLIŞ YAPIYOR"
Taraftarların başkan Aziz Yıldırım aleyhine tezahürat yapmalarını içten bulmayan efsane başkan, "Aziz Şimşek bu kulübe gecesini gündüzünü verdi. Fazla emek verdi. Derhal fena sonuçlar alındı diye taraftarın bağırması fazla hatalı. Fakat artık bırakma vakti da geldi. Ben çıktım ve dedim ki benim adayım Ali Koç. Şayet Aziz başkan da çıkar ve Ali Koç benim de adayım derse ve aday olmazsa efsane olur. Biran önce başkanlığı bırakmalı. Ali Koç Fenerbahçe başkanlığı için mükemmel bir isim olur. Şu lahza kulübün Ali Koç gibi bir başkana ihtiyacı var. Koç, bu kulübü uçurur" şeklinde konuştu.

"AYKUT KOCAMAN'DAN EVVEL YÖNETIM"
TEKNIK DIREKTÖR konusuna da değinen Ali Neşeli, "Öncelikli hedef kendimce yönetim olmalı. Ondan sonradan teknik patron konusu gelir. Aykut Kocaman olur başkası olur fakat bence yerli bir öğretmen olmalı. Galatasaray, Beşiktaş ve A Milli Takımın yerli hocalarla neler yaptıkları besbelli" ifadelerini kullandı.

"ŞENOL GÜNEŞ'E TEKNİK DİREKTÖRLÜK TEKLİFİNDE BULUNDUM"
Ali Keyifli, Şenol Güneş'le yaptığı aktarma görüşmesini de anlattı :
“Şenol Güneş, Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi hocalardan biri. Onu Fenerbahçe'nin başında görmeyi çok istedim. Başkanken onu evime çağırdım ve vazife teklif ettim. Sportif direktör olarak da Rıdvan Dilmen görev yapacaktı. Fakat Şenol Hoca bu vazifesi kabul etmedi. Eğer kabul etseydi uzun yıllar çalışabilirdik.”

“DEVLET SPORA BÜYÜK DESTEK OLUYOR”
Şu an devletin spora çok büyük dayanak verdiğini bildiren Ali Keyifli, ”Sporu çok seven bir Cumhurbaşkanımız var. Türkiye tarihinde olmadığı dek yeni stadyumlar yapılıyor. Dahası yapılan bu statlar Avrupa ’nın en iyileri arasına giriyor. Bilhassa Vodafone Arena Stadyumu bu yıl yapılan en iyi 2.stat oldu. Bu da hükümetimizin spora ne dek dayanak verdiğini gösteriyor. Ancak bu desteği bir kenara atmamak lazım. Yapılan bu stadyumları dolduracak projeler üretmek gerekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×