Bu haber 73 kez okundu.

Zamanım yok diyenler için alternatif egzersiz önerileri

Yoğun bir şekilde çalışanlar çoğu kez spora zaman ayırmakta zorlanabiliyor. Halbuki egzersiz ve spor için çok pozitif vakit ayırmaya gerek değil. Ahenkli bir jurnal çalışma planı ve her anınızda hareketli olmaya özen göstermek 'zamanım yok' bahanesini rafa kaldırmak için tatmin edici. Günde yalnızca yarım saat dağıtmak hem sağlıklı olmanıza hatta fit bir vücuda sahip olmanıza destek edebilir.

Zamanı olmayanlara alternatif çalışma önerileri

1. Öncelikle maddesel aktivite konusunda hevesli olun. Hareketli olmayı hayat amacınız olarak benimserseniz her anınızı değerlendirebilir ve böylelikle ağır egzersizlere zaman ayırma ihtiyacını da ortadan kaldırabilirsiniz.

2. İşe yürümek ve otomobil adına toplu taşıma araçlarını kullanarak henüz pozitif yol almak henüz devingen bir yaşam yaşamanızı sağlar. Bunun gibi ufak başlangıçlar gün içerisinde daha artı kalori yakmanızı sağlar. Yürüyüş de bunlardan en önemlileri arasında.

Zamanım yok diyenler için alternatif egzersiz önerileri

3. Her sabahtan veya her akşam internet üzerinden uzmanların paylaştığı çalışma hareketlerine yarım saat ayırarak evde bile çalışma yapabilirsiniz. Spor motivasyonunuzu artıracak tempolu müzik ve yeni spor kıyafetleri gibi ayrıntılar da daha eğlenceli ve zevkli bir şekilde spor yapmanıza takviye eder.

4. Haftasonlarını en sevdiğiniz arkadaşınız ya da ailenizle birlikte ormanda ya da parkta koşu gibi aktivitelere ayırarak keza sağlıklı kalabilir hem de jurnal alıştırma rutininizi yerine getirebilirsiniz.

5. Kendinize rutin bir besin ve egzersiz programı çıkararak buna harfiyen uymaya özen gösterin. Çalışma programı oluştururken forma sokmak istediğiniz bölgeleri çalıştıran egzersizlere ağırlık verebilir ve süratli bir şekilde fit bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Zamanım yok diyenler için alternatif egzersiz önerileri

6. Evde yemek yaparken veya dişinizi fırçalarken muhtelif bacak ve kalça hareketleri ile çalışma yapabilirsiniz. Egzersiz yerine getirmek için esnek olun ve her anınızı değerlendirmeye çalışın.

7. Ofiste asansör yerine merdiven kullanmak ve öğle arasında yürüyüşe çıkmak keza hareket etmenizi sağlar hem de bıktırıcı iş ortamından sizi uzaklaştırır ve yenilenmenize destek eder.

8. Akşamları televizyon karşı bir şeyler izlerken karın, kalça ve but kaslarınızı sıkarak bunu alışkanlık haline getirebilir ve kaslarınızın sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Dik bir pozisyon alıp her gün üç set en az 15 saniye karın ve kalça kaslarınızı sıkarak vücudunuzu şekillendirebilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×