Bu haber 102 kez okundu.

Yaz gelmeden yağlarınıza savaş açacak 9 önlem

Yazın gelmesine eksik bir zaman kala cümbür cemaat fit olma ve kilo verme arkasından. Yazın daha sıkı bir beden bilhassa kadınların en büyük gerçek dışı. Yağlarınıza savaş açarak siz de yeni mevsimi fazla daha fit bir şekilde karşılayabilirsiniz. İşte yağlarınıza savaş açacak tedbirler:

1. Light ürünleri tercih etmeyin

Light ürünler yağı azaltılmış olarak algılanıp fazla daha cezbedici duruyor olabilir fakat reel hiç de pek yok. Light ürünlere ek edilen katkı maddeleri bu ürünlerin henüz sağlıksız olmasına sebep oluyor. Light ürünler yerine tam yağlı ürünleri eksik miktarda yemeyi deneyin.

Yaz gelmeden yağlarınıza savaş açacak 9 önlem

2. Asitli içecekler adına yeşil nehir

Asitli ve perhiz içecekler yerine günde iki bardak yeşil nehir içerek keza daha sağlıklı hissedebilir hem de metabolizma hızınızı yükselterek henüz kolay kilo verebilirsiniz.

3. Kahvaltıyı es geçmeyin

Kahvaltı tok hissetmek ve daha az yemek için en ehemmiyetli öğün. Protein ve tam tahıllı gıdalardan oluşan sıkı bir kahvaltı ile keza yağlarınıza savaş açabilir hem de sindirim sisteminizi düzenleyebilirsiniz.

Yaz gelmeden yağlarınıza savaş açacak 9 önlem

4. Henüz az karbonhidrat daha fazla protein

Ana öğünlerde daha eksik karbonhidrat ve daha çok protein sağlayan gıdalara yönelebilirsiniz. Protein kas yapıcı özelliğinin yanında tok tutarak daha hızlı bir şekilde kilo kaybetmenizi sağlar.

5. HIIT antrenmanı

Yüksek yoğunluklu egzersizlerden meydana gelen HIIT antrenmanı ile düşük yoğunluklu ve yüksek yoğunluklu antrenmanları arka arkaya yapabilir ve adi antrenmanlardan fazla henüz pozitif yağ yakabilirsiniz.

Her yönüyle HIIT antrenmanıHer yönüyle HIIT antrenmanıHer yönüyle HIIT antrenmanı

6. Bol baharata yönelin

Yağ yakımını hızlandırmanın bir yolu da baharatlı yemekler harcamak. Acılı ve biberli yemeklerin yanına zencefil ve tarçın gibi baharatları da yemek yaparken kullanın.

Yaz gelmeden yağlarınıza savaş açacak 9 önlem

7. Uyumlu yürüyüşleri önemseyin

Düzenli yürüyüş gerçekleştirmek kalp ve damar sağlığı için son derece önemli. dışarıda yapılan yürüyüşler bol oksijen almanızı ve daha fazla yağ yakmanızı sağlar. Haftada minimum dört gün tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz.

8. Su içmeyi unutmayın

Az su içmek karoser faaliyetlerini de negatif etkiliyor. Su içmeyi alışkanlık haline getirin ve günde en düşük 8-10 kadeh su içmeye itina gösterin.

Yaz gelmeden yağlarınıza savaş açacak 9 önlem

9. Sabahları şekersiz kahve için

Sabah saatlerinde bir fincan kıraathane içmek metabolizma hızını pozitif etkiliyor. Kilo tahsis etmek için ise kahvenizi şekersiz içmenizde yarar var.

7 adımda bol köpüklü Türk kahvesi yapın7 adımda bol köpüklü Türk kahvesi yapın7 adımda bol köpüklü Türk kahvesi yapın!

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×