Bu haber 99 kez okundu.

Yaşlanmayı yavaşlatmak elinizde

Yaşlanma, yaşın ilerlemesi ile birlikte, sağlıkla ilgili bir takım kayıpların ve işlevsel yetersizliklerin görülmesi olarak değerlendirilmektedir. Fakat doğum günümüzü kutlarken biyolojik yaşımızı değil, takvim yaşımızı kutlamaktayız. Bugün bilim insanları, yıllık yaşından ziyade biyolojik yaşın ehemmiyetli olduğunu, zihinsel fonksiyonlardan, seksüel ve fiziksel fonksiyonlarımıza dek değişen işlevlerin biyolojik yaşla ilgili olduğunu vurgulamaktadır.  Anti-aging / işlevsel tıp yaşa bağımlı olarak ortaya meydana çıkan fonksiyon bozukluklarının ve hastalıkların; tedavisinde, önlenmesinde, erken tanısında ve geriye döndürülmesinde etkili meydana gelen özel bir tıp dalıdır. Işlevsel tıp diğer tıp dalları ile birlikte çalışır ve modern tıbbın getirdiği teknolojik yeniliklerden de faydalanır. Emel; erken tanı ve destekleme tedavileri ile sadece insan hayat süresini uzatmak yok, yaşam kalitesini de arttırmaktır.           

Yapılan öyle fazla bilimsel araştırmada; bel çevresi kalınlığı normalden fazla meydana gelen bayan ve erkeklerde, bu bölgede biriken yağ dokusu sebebiyle pankreas bezinde üretilen ve şekeri kontrol eden insülin adlı hormona aleyhinde dayanıklılık geliştiği ve Alıcı 2 Şeker Hastalığı riskinin arttığı gösterilmiştir. Obezite, insülin direnci, kanser, şeker hastalığı, bunaklık, Alzheimer hastalığı ve kardiyovasküler hastalık gibi o kadar fazla hastalığın en önemli tehlike faktörüdür.

Yaşlanmayı yavaşlatmak elinizde

Sigara içmek kalp krizi ve felcin asıl risk faktörüdür. Sigara içilmesiyle kana geçen karbonmonoksit ve nikotin kandaki oksijen seviyesini düşürür. Kan damarlarının duvarlarına hasar vererek pıhtı gelişimine niçin olmaktadır.

Işlevsel tıp/anti-aging çare programının kişisel olması tedavinin temel unsurlarından biridir. Kişinin yaşamı, sosyal yapısı ve alışkanlıkları göz önüne alınarak sağlıklı bir beslenme programı düzenlenir. Kişi şayet sigara içiyorsa akupunktur ve biyofoton rehabilitasyonu ile sigarayı bırakmasına asistan olunması fazla ehemmiyetlidir. Bu tedavi protokolü ile vücudumuzda natürel olarak bulunan seratonin, enkefalin ve endorfin salınımı gerçekleşir. Yöntemin esas avantajı yoksunluk yaşamadan (konsantrasyon bozukluğu, asabiyet, huzursuzluk vs…) sigarayı bırakabilmenin mümkün olmasıdır. Buna ilaveten uygulanan ozon rehabilitasyonu anti-aging tedavi programının en önemli unsurlarından biridir. Ozon tedavisi uygulanıldığında, kişinin dokularında oksijen henüz iyi kullanılır, bağışıklık sistemi düzenlenir ve vücudun özgür radikaller ile savaşması sağlanır.

Ozon tedavisi, enerji elde etmek için karbonhidratların glikolizinde önemli meydana gelen sitrik asit (Krebs siklusunu) ve karaciğer hücrelerindeki enerji (ATP) metabolizmasını uyararak ATP artışını; başka bir deyişle bazal metabolizma hızını attırır. Bu da kişinin henüz kolay kilo verebilmesi ve ideal kilosuna kavuşabilmesi demektir. Ozon tedavisi ile hipoksi ortadan kaldırılarak kan şekeri seviyesinin tertip etmesi; Hb A1c seviyesinin azalması mümkündür. Böylelikle insülin direnci ve karın bölgesi yağlanmaya çözüm sağlanabilir.

Yaşlanmayı yavaşlatmak elinizde

Ozon tedavisinin aerobik glikolizi, enzim aktivasyonu ve ATP sentezini uyararak nöron(sinir hücresi) fonksiyonlarını olumlu etkileme özelliği vardır. Böylelikle beyindeki dolaşım bozukluklarında nöron hasarının azalmasına sebep olur. bu nedenle konsantrasyon zayıflaması, unutkanlık, genel bedensel ve zihinsel performansın azalması, denge sorunları gibi beynin etkilenmesiyle görülen hastalıklarda da ozon tedavisiyle önemli başarılar sağlanmaktadır.  

Ayrıca antioksidan sistem aktivasyonu ile özgürlük radikallerin nötralizasyonu ve toksinlerden arınmanın sağlanması, ozon tedavisinin çok değerli özelliklerinden biridir. Böylelikle ozon tedavisiyle detoks ve şelasyon sağlanmış olur.

Günlük yoğun egzersiz temposu, gerginlik, fiziksel ve zihinsel yorgunluktan meydana gelen meseleler ozon tedavisine çok iyi yanıt verir. Ozonun kırmızı ve beyaz kan hücrelerini oksijenlendirmesi doğru kazandırdığı genel iyilik hali kişilere kendilerini onarılmış hissi vermektedir. Ozon rehabilitasyonu yaşlanmayı geciktirmekte, yaşın ilerlemesiyle beraber görülebilecek meydana gelen fonksiyon kayıplarını azaltmakta, maddi-zihinsel dayanıklılığı ve performansı arttırmaktadır.

Yaşlanmayı yavaşlatmak elinizde

arpanetmedya.com'a katkılarından ötürü teşekkürler.

Yaşlanmayı yavaşlatmanın 8 yoluYaşlanmayı yavaşlatmanın 8 yoluYaşlanmayı yavaşlatmanın 8 yolu

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×