Bu haber 97 kez okundu.

Kaliteli bir uyku için bunları tüketin!

Yaşam kalitesi için hayati öneme sahip meydana gelen uyku, güne enerjik açtırmak için de epey önemli. İyi ve deliksiz bir uyku hem henüz sağlıklı bir metabolizmaya hem de aydınlık bir zihne kavuşmayı sağlıyor.

Kaliteli bir uyku için bazı besinleri seçmek de uyku problemlerini en üye indiriyor.

İşte kaliteli bir uyku için tüketmeniz gereken yiyecekler;

1. Muz

Güçlü bir potasyum kaynağı meydana gelen muz bu arada melatonin hormonlarını da artırıyor. Melatonin hormonu uykuya zemin hazırlayarak vücudun gevşemesinde ehemmiyetli rol oynuyor. Gece yatmadan evvel yarım muz harcamak kaliteli bir uykuya zemin hazırlıyor.

Bir muz, bir tencere, biraz da su... Bu üçü bir araya geldiğinde ortaya çıkan sonuca inanamayacaksınızBir muz, bir tencere, biraz da su... Bu üçü bir araya geldiğinde ortaya çıkan sonuca inanamayacaksınızBir muz, bir tencere, birazcık da su... Bu üçü bir araya geldiğinde ortaya meydana çıkan sonuca inanamayacaksınız

2. Yulaf

Sağlıklı atıştırmalıklardan biri meydana gelen yulaf, lif zengini bir besin. Akşamları yulaf yemek melatonin salgılanmasına asistan olması bakımından önemli. Yulaf yedikten sonra henüz bakımlı bir şekilde uykuya dalmak mümkün.

Kaliteli bir uyku için bunları tüketin

3. Süt

Proteinden zengin olan süt bedeni rahatlatan ve seri uykuya dalmayı kolaylaştıran amino asitler yönünden de varlıklı. Yatmadan önce yarım kadeh ılık süt içmek uyku kalitesini önemli ölçüde artırıyor.

4. Papatya çayı

Sakinleştirici özelliği ile bilinen papatya çayı yatmadan önce tüketildiğinde uykuya geçişi oldukça gizli bir ülkü getiriyor. Her akşam bir kadeh papatya çayı içmek uzmanlar tarafından öneriliyor.

Kaliteli bir uyku için bunları tüketin

5. Yoğurt

Triptofan içeriği ile yoğurt iyi ve huzurlu bir uyku vadediyor. Her akşam yarım bardak eksik yağlı yoğurt tüketerek henüz sıhhatli bir uyku uyumak mümkün.

6. Pirinç

Pirinç pilavı da içerisindeki aminoasitler bir uçtan bir uca kesintisiz bir uyku çekmenizi sağlıyor. Az yağlı pirinç pilavını yoğurt ürünleri ile tüketmek faydalı sonuçlar doğuruyor.

Kaliteli bir uyku için bunları tüketin

7. Tahıllı ekmek

Tahıllı ekmek dar bir uyku uyumanızı sağlar. Izgara etle zenginleştirilmiş tam tahıllı sandviç ile birlikte bir kase yoğurt yemek yemek nitelikli bir uykunun anahtarı.

8. Ceviz

Melatonin salgılanmasını artıran ceviz sağlıklı bir uyku için gerekli bileşenlere sahip. Yatmadan önce birkaç adet ceviz tüketerek hızlı ve sürekli bir uyku düş değil.

Kaliteli bir uyku için bunları tüketin

9. Badem

İyi kalitede protein ve önemli mineraller içeren badem yatmadan evvel tüketildiğinde vücudu uykuya hazırlarken uyku geçişini kolaylaştırıyor.

Hangisi Sana Masaj Yapsın?

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×