Bu haber 97 kez okundu.

Her yönüyle HIIT antrenmanı

Güçlü kaslar ve şekilli bir ceset High Intensity Interval Training (HIIT-Yüksek Yoğunluklu Aralık Antrenmanı) ile düş olmaktan çıkıyor. Yüksek yoğunluklu antrenman programı olarak dikkat çeken ve yağ yakımı ile kas gelişimini baz alan HITT antrenmanları ile siz de atletler ve sporcular kadar kuvvetli ve kaslı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

HIIT antrenmanları ile forma girmenin yolları

İki esas aşamadan oluşan HIIT antrenmanı ile keza yüksek yoğunluklu hem de düşük yoğunluklu antrenman şeklini deneyerek vücudunuzun üstteki düzeyde yağ yakmasını sağlayabilirsiniz. Yüksek yoğunlukta yapılan egzersizlerle bedeninizi maksimum derecede çalıştırarak yağ yakımını en yüksek seviyeye çıkarabilirsiniz. Ardından yapacağınız düşük tempolu egzersizlerle bir nevi vücudunuzu dinlendirebilir ve cisim ritminizi şaşırtarak yağ yakmaya devam edebilirsiniz.

Her yönüyle HIIT antrenmanı

Düşük yoğunluklu egzersizler sırasında bedeninizin oksijen ihtiyacını giderebilir ve vücudunuzun yağ yakmasını sağlayarak bedeninizin enerji üretmesine de muavin olursunuz. Böylece antrenman programınız en bereketli hale gelmiş olur.

HIIT antrenmanlarının amacı kişiye koordinasyon, denge, kuvvet, elastikiyet ve hız kazandırmasıdır. Dakiklik ve hız kavramlarının başı çektiği bu antrenman türü bilhassa baskı kazanmak isteyenler ve sporcular kadar yoğunlukla tercih edilir. HIIT antrenmanı ile yüksek tempoda koşu, kürek, ip atlama ve bisiklete binme gibi kardiyo egzersizlerini yapabilir hemen peşinden da temponuzu belirtilmiş bir seviyeye düşürerek antrenmanınıza devam edebilirsiniz.

Kardiyo egzersizlerinin yanına ağrılıklarla yapılan yoğun egzersizler de HIIT antrenmanına örnektir. Ağır kilolara sahip dumbellarla yapılan squat, deadlift ve lunge gibi hareketleri şınav, mekik ve barfiks gibi hareketlerle birleştirerek HIIT antrenman programı uygulayabilirsiniz.

Her yönüyle HIIT antrenmanı

HITT antrenmanın faydaları

Farklı antrenman modelleri ve değişik çalışma türlerini bir araya getirerek HIIT antrenmanınızı renklendirebilir ve vücudunuzu şaşırtarak yeni kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Böylelikle keza henüz sağlam bir kas sistemine hatta çok daha esnek ve çevik bir vücuda kavuşabilirsiniz.

HIIT antrenmanlarının en büyük amaçlarından biri kısa bir zaman diliminde azami yağ ışıklandırma özelliğini sunmasıdır. HIIT antrenmanlarını kendiniz şekillendirebilir ve rastgele bir donanım ihtiyacı duymadan egzersizlerinizi en üstteki seviyede gerçekleştirebilirsiniz.

Kas kütlenizi kısa vakitte artırabilir ve eklemlerinizi daha kısa müddet çalıştırdığınız için sakatlanma riskini de ehemmiyetli ölçüde azaltabilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×