Bu haber 118 kez okundu.

Hangi masaj neye iyi gelir?

Masaj gövde stresini azaltan ve kasları rahatlatan bir ritüel. Masajı işinin ehli kişiler yapınca gövde üzerinde çok henüz etkili oluyor. Kasların dinlenmesini ve gevşemesini karşılayan masaj ayrı olarak bedeni canlandıran bir çeşit meditasyon olarak da görülebilir.

Masaj ile birlikte deri üzerindeki ölü hücreler uzaklaştırılırken deri yüzeyi pırıl pırıl ve yumuşak bir dış görünüş kazanıyor. Masaj yaptırırken uyarı etmeniz şart olan konulardan birisi de masajı ne için yaptırmak istediğiniz. Fazla muhtelif meydana gelen masaj tekniklerinin öyle çok farklı faydası bulunuyor.

İşte vücudu rahatlatan çeşitli masaj teknikleri;

1. Sporcu Masajı

Sporcuların kaslarını hafifletmek ve sakatlıkların önüne geçmek için yapılan bu masaj vücuttaki ödem ve şişkinlik gibi sorunların da ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Bu tip masajların çoklukla spor yapan kişiler ve profesyonel sporcular için yaptırılması etkili sonuçlar doğuruyor.

Hangi masaj neye iyi gelir

2. İsveç Masajı

Vücuttaki kan dolaşımını süratli gitmek isteyen kişiler için birebir olan İsveç masajı, kaslar üstünde yer alan gerginliği azaltarak kasların gevşemesine muavin oluyor. İsveç masajında vücudu rahatlatan çeşitli aromatik yağlardan takviye alınıyor. Bu masajın ideal süresi ise genellikle 1 saati geçmiyor.

3. Yüz Masajı

Yüz masajı yüz kaslarını rahatlatmak için uygulanıyor. Yüz masajı çoklukla uyku sorunu çekenler, baş ağrısı şikayeti olanlar ve merkezi asap sistemini hafifletmek isteyenlerin tercihi oluyor. Yüz masajı ile beraber yüz kaslarındaki baskı azalıyor ve kişinin konsantrasyon gücü artıyor. Yüz masajı dekolte, boyun ve omuz bölgesini de taşıyan bir masaj türü ve bu bölgelerde meselesi olanlar için de ideal bir çözüm.

Hangi masaj neye iyi gelir

4. Thai Masajı

Hindistan ve Çin kökenli olan Thai masajı, masaj yapanların el ve avuçları yoluyla vücuttaki kimi emin noktalara bir nesil basınç uygulaması ile yapılıyor. Buradaki emel vücudu stresten temizlemek ve vücudun dengelenmiş aura'sına kavuşmasını sağlamak.

5. Anti-Selülit Masajı

Kadınların gözdesi meydana gelen anti-selülit masajı ile vücudun kan dolaşımı hızlandırılıyor ve vücutta bulunan toksinlerin dışarı atılması hedefleniyor. Ödem ve selülit gibi gözden düşmüş deri görüntülerinin ortadan kaldırılması ile cisim daha şekilli ve diri bir yapıya bürünüyor.

Hangi masaj neye iyi gelir

6. Aromaterapi Masajı

Aromatik ve nebati bazlı yağlarla vücudun açıklanmış bölümlerine hafif dokunuşlar uygulanması esasına dayanan güzel koku terapi masajı, masajın kendisi kadar nebati muhtevalı yağlarla da kişiyi rahatlatmayı hedefliyor.

Şehrin En İyi Spa ’ları

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×