Bu haber 103 kez okundu.

Çağın vebası halsizliğe iyi gelen 7 besin

Halsizlik, fizyolojik ve psikolojik genel isteksizlik hali olarak karşımıza çıkıyor. bedenen zaaf yorgunluk hissederken, psikolojik olarak odaklanamama ile de kendisini gösteriyor. Halsizliğin birçok nedeni olsa da en bariz nedenin yanlış beslenme tarzı olduğu araştırmalarla kanıtlandı. İşte sizi halsizlikten kurtaracak besinler:

1. Yumurta içerdiği yüksek protein oranıyla sizi ayrıca uzun süre tok tutacak hem de devingen olmanızı sağlayacaktır. Ayrı Olarak diğer protein kaynağı meydana gelen et, balık, tavuk, süt ve yeşil fasulye halsizliğinize iyi gelecek öteki gıdalardır.

Çağın vebası halsizliğe iyi gelen 7 besin

2. Yoğurt içerdiği probiyotikler ile sindirim sistemini hızlandırır, sindirimi kolaylaştır. Yüksek protein kaynağı olması nedeniyle diyet listelerinde en fazla bulunan besindir. Motivasyonunuzu arttırır, uyanık olmanızı sağlar.

3. Günde bir adet elma tüketin. Vitamin ve mineral deposu olan elma, halsizlikte en çok seçenek edilmesi şart olan meyvelerden biridir. Halsizlikle mücadele ederken bağışıklık sistemini korur, vücudun direncini arttırır.

Çağın vebası halsizliğe iyi gelen 7 besin

4. Muz, yüksek enerji kaynaklarından biridir. Bal ile birlikte tüketmeniz size tüm gün enerji sağlayacaktır.

5. Ispanak yüksek oranda demir içerdiği için halsizliğe iyi gelen besinlerden biridir. Demir eksikliğinin niçin olduğu kansızlık hastalığı halsizliğe neden olur. Demirden zengin olan et, balık, yeşil yapraklı sebzeleri de tüketebilirsiniz. C vitamini yönünden varlıklı meydana gelen turunçgilleri demir emilimini arttırmak için beraberinde tüketin.

Çağın vebası halsizliğe iyi gelen 7 besin

6. Halsizliğin en büyük nedeni susamış kalmaktır. Karoser gün içerisinde terleme, idrar ve solunum aracılığıyla su kaybeder. Günde minimum 1,5-2 litre su tüketin. Elektrolit dengesizliği de halsizliğe niçin olacağı için günde bir adet maden suyu için.

7. Metabolizmayı hızlandırması ve zayıflama emeliyle da kullanılmasıyla yeşil çay, bitki çayları arasında en fazla enerji verendir. Alternatif olarak biberiye, nane, papatya ve zencefil çayı da tüketebilirsiniz.

Çağın vebası halsizliğe iyi gelen 7 besin

Enerji verdiği için tüketilen kafein, etkisi geçtikten daha sonra daha çok halsizliğe niçin olur. Kafein içeren besinleri tüketmekten kaçının. Güne kesinlikle kahvaltı yaparak başlayın. Stres faktörlerinizi azaltın, uyku saatlerinizi düzenleyin. Gün içerisinde daimi hareket edin. Bütün bunlara rağmen halsizliğiniz devam ediyorsa kesinlikle doktorunuza başvurun.

Anahtar Kelimeler
TerapiçağınVebası
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×