Bu haber 100 kez okundu.

8 egzersizle gücünüzü artırın!

Spor, hayatınızın her noktasında size sıhhat ve baskı kazandırıyor. Gerek sağlıklı yaşam, gerek fit bir ceset, gerekse kas ve zor için mutlaka uyumlu spor yapmalısınız. Eğer vücudunuzu ve sağlığınızı korurken bir yana güçlenmek istiyorsanız sizler için derlediğimiz bu egzersizleri uygulayabilirsiniz.

Mekik

Karın kaslarını çalıştıran mekik hareketini ister yatarak ister yarım pozisyonda çekebilirsiniz. Sırt üstü yatarak ayaklarınızı uzatıp bir yere sıkıştırabilirsiniz. Ellerinizi boynunuzda veya göğsünüzde birleştirdikten daha sonra vücudunuz 90 derece olana değin kalkmaya çalışın. Yarım mekik sürüklemek isterseniz de yatar pozisyonda dizlerinizi kırabilir ya da ayaklarınızı havaya kaldırıp dizlerinizi pek kırabilirsiniz. Bu şekilde de başınız dizlerinize yaklaşana dek kalkmaya çalışın.

Bahar yorgunluğuna yakalandığınızı nasıl anlarsınızBahar yorgunluğuna yakalandığınızı nasıl anlarsınızBahar yorgunluğuna yakalandığınızı nasıl anlarsınız?

Şınav

Şınav göğüs, sırt ve kol kaslarınızı çalıştırıp güçlendirmeye yarayan bir harekettir. Yüz üstü uzanıp ellerinizi başınızın yanına omuz genişliğinde açın. Dirsekleriniz kırılana dek yerden 15-20 cm dek kalkın. Burada en önemli teferruat vücudunuzun her zaman düz kalmasıdır. daha sonra yere değmeden dirseklerinizden inip kalkabilirsiniz.

8 egzersizle gücünüzü artırın

Plank

Plank tüm vücudunuzu güçlendirebileceğiniz, kolay görünüp bir pek şiddet olan bir harekettir. Şınav pozisyonunda bekleyerek benzer pozisyonda dirsekler üstünde ya da ast dönüp dirsek üstünde bekleyerek değişik kombinasyonlarla farklı kasları çalıştırabilirsiniz.

Bahara zinde bir başlangıç için bu besinleri not edinBahara zinde bir başlangıç için bu besinleri not edinBahara enerjik bir açılış için bu besinleri not edin

Squat   

Son dönemlerde bilhassa kadınlar arasında fazla ünlenen, kalça ve üst but kaslarınızı güçlendirebileceğiniz bir harekettir. Bacaklarınızı omuz hizasında açıp ayaklarınızı hafif yanlara çevirdikten sonradan, oturur pozisyona dek vücudunuz düz bir şekilde eğilin ve kalkın. Ellerinizi belinize koyabilir veya denge için öne uzatabilirsiniz.

8 egzersizle gücünüzü artırın

Jump

Ufak zıplamalarla vücudunuzu sağlıklı tutabileceğiniz bu harekette bacaklarınızı hafif aralık kollarınızı da yanda düz tutun. Bacakları yandan açarken aynı zamanda zıplayıp, kollarınızı yukarıda birleştirin. Benzer şekilde ip de atlayabilirsiniz.

Bahar detoksu ile kendinizi yenileyinBahar detoksu ile kendinizi yenileyinBahar detoksu ile kendinizi yenileyin

Lunge

Bacaklarınızı çalıştırabileceğiniz bu harekette bir ayağınızı öne alın ve vücudunuz düz bir biçimdeyken yere doğru çökün. Arka diziniz yere değmeden paralel bir şekilde kalana dek çöküp geri kalkın ve aynı hareketi diğer bacağınız için de tekrarlayın.

8 egzersizle gücünüzü artırın

Yana Lunge

Lunge hareketinin bir değişiği meydana gelen bu hareketle iç bacaklarınızı güçlendirebilirsiniz. Bir bacağınızı yandan aldıktan sonra o bacağınız düz, ötekisi dizden kıvrılacak şekilde çökün ve bir süre bekleyin. daha sonra aynı hareketi öteki tarafa dürüst tekrarlayın.

Vücudunuz bahara ne kadar hazırVücudunuz bahara ne kadar hazırVücudunuz bahara ne kadar hazırlanmış?

Superman

Superman hareketi sırt kasları için oldukça ideal bir harekettir. Yere yüz üstü uzandıktan daha sonra kollarınızı da benzer şekilde ileri uzatın. Etap ve kollarınızı benzer anda olabildiğince yerden yukarı kaldırıp bekleyebildiğiniz kadar bekleyin.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×