Bu haber 132 kez okundu.

Brie Larson: Kendimi kamera önüne hiç layık görmedim

◊ Son filminiz “Kong: Kafatası Adası” (Kong: Skull Island) önceki gün vizyona girdi. “Saklı Dünya” (Room) filmindeki rolünüzle Golden Globe, Oscar, BAFTA gibi bir hayli ehemmiyetli ödül aldınız. Böylesine büyük bir başarıdan daha sonra neden “Kong” gibi bir gişe filmiyle ile devam ettiniz?
- Planlı bir şey değildi. Biliyorum zamanlama planlamışım gibi görünüyor fakat değil. “Kong”un aktris seçmelerine ödül kazandığım film olan “Room”u yapmadan evvel gitmiştim. Gişe filmi konusuna bir açıklık getirmek istiyorum: Derin, mesaj veren filmlerde oynamayı tabii ama seviyorum ama “Star Wars” veyahut “King Kong” gibi teknolojik veyahut büyük prodüksiyonlu filmlerde oynamaya da katiyen karşısında değilim.

◊ Filmde Kong ile fazla şehvetli sahneleriniz var. Sevdiniz mi Kong ’u?
- Aşık oldum... Filmde yalnızca o sahneleri yeşil odada çektik, öteki bütün sahneler natürel ortamdaydı. Doğal yeşil odada çekilen sahnelerin nasıl olacağını bilmiyordum. Teknolojiye güvendim.

◊ Kong için maddi hazırlık yaptınız mı?
- Evet, her gün iki saat özel eğitmenlerle çalıştım. Tüm sahneler hareket halinde geçiyordu. O yüzden fiziksel olarak hazırlanmak zorundaydık.

◊ Geçen sene birçok ödül aldıktan sonra hayatınızda neler değişti?
- Şahsi hayatım hiç değişmedi. Ben de aynıyım, hâlâ kendimi sorguluyorum “Acaba iyi bir aktris muyum” diye... (Gülüyor) Kariyer tarafına gelirsek, farklıklar var doğal ama, ilk uzun filmimi yönettim ve geçen seneki adaylıklarım buna olanak sağladı. daima seçtiğim projelerde çok titizdim fakat şimdi titiz elde etmek için henüz fazla hakkım var diye düşünüyorum. (Gülüyor)

Brie Larson: Kendimi kamera önüne hiç layık görmedim


ASIL İSTEDİĞİM IŞ YÖNETMENLİK

◊ Nasıl bir tecrübeydi yönetmenlik?
- Aslında yönetmenlik başlıca yapmak istediğim şey... Daha çocukken kız kardeşim ve kuzenlerimle filmler çekiyordum. Daha Sonra 2012 ’de Sundance Film Festivali ’ne kısa bir film yolladım ve jüri özel ödülünü aldık. Ondan daha sonra bir kısa film daha çektim ve sonrası nedense her zaman oyunculuk oldu. Fazla yoğun geçen bir yılın ardından hissettiğim bir hikayeyi tamamen ben anlatmak istedim. Filmimin adı “The Unicorn Story”ydi. Kendini bulmayla alakalı bir senaryosu vardı.
“Kong”u yaparken dahi ormanın içerisinde çekim arasında onun senaryosu ile uğraşıyordum. Ama her şeye değdi. En güzel deneyimlerimden bir tanesiydi.

◊ “Room”dan evvel “Kong”un oyuncu seçmelerine gittiğinizi söylediniz. O günlere dönersek, seçmelere nasıl hazırlandınız?
- Ben başlıca doğaçlama yapıyorum. Büyük filmlerle ufak filmlerin oyuncu seçmeleri çok değişik oluyor. Örneğin büyük filmlerde her şey çok saklı. Eline devamlılık vermiyorlar. “Kong”un seçmelerini ise Tom Hiddleston ile karşılıklı yaptık. O zati seçilmişti. O yüzden daha bir kuytu hissettim kendimi. Fakat genel olarak bu durum bana çok korkutucu geliyor. Zira ne aradıklarını bilemiyorsun.

◊ Birazcık da geçen seneye geri dönelim. Bol ödüllü bir yıldı sizin için. Siz bu vaziyeti nasıl değerlendiriyorsunuz?
- Aşırı yoğun bir dönemdi. “Kong”u çekiyorduk. Günlerim hep sette geçiyordu. Ödül dönemi bu arada benim için fazla pozitif görüşme atamak demek. Röportajları veriyordum ya da eğer ödül günü ise törene katılıp uçağa atlayıp çekimlere geri dönüyordum. Yaşamımda geçirdiğim en yoğun dönemdi ama geriye doğru dönüp baktığımda düş ettiğim her şeyi başardığımı görüyorum.

FARKLI ŞEHIRLERDE BİR YABANCI OLMAYI SEVİYORUM

◊ İşiniz gereği çok seyahat ediyorsunuz? Yanınıza aldığınız, olmazsa olmazlarınız nelerdir?
- Yolculuk etmeyi çok seviyorum zaten. Gittiğim yeni yerlerde yabancı olmayı ve keşfetmeyi fazla seviyorum. Yanıma süslü kıyafetler almıyorum, kıyafetlerim ve ayakkabılarım çok rahat olmalı. En fazla aldığım şey kulaklık, çünkü gezerken kesinlikle müzik dinliyorum. O yüzden kulaklıklarımı daimi kaybediyorum. Yanıma alabildiğim değin fazla kulaklık alıyorum... “Kong”u çekerken ise yanıma en fazla vitamin alıyordum. Pek yoğun bir dönemdi ki hastalanma korkusu yüzünden her türlü önlemi uyguluyordum.

Brie Larson: Kendimi kamera önüne hiç layık görmedim

‘MARVEL ’ ÇILGINLIĞI YAŞIYORUM

◊ Tiyatrolarda yer aldınız, müzikle uğraşıyorsunuz, bir hayli değişik türde filmde oynadınız, yönetmenlik yaptınız... Sanatın neredeyse bütün dallarına dokundunuz. Sıradaki hedefiniz nedir?
- 7 yaşımdan geçen yıla dek hedeflerine kilitlenmiş biriydim. her zaman listelerim vardı. Mesela her yılbaşında yeni yılda başarmak istediğim şeylerin listesini yapardım. Başardıklarımı işaretler, başaramadıklarım üstüne çalışırdım. Çocukluktan beri oyunculuk yapsam da kendimi asla kamera önüne değerinde görmedim. Geçen yıl bile bütün törenlere kendimi ödülleri alamayacağımı alıştırarak gittim ama tersi oldu. Bundan Böyle bütün listeleri, tüm korkuları bir tarafa bıraktım. Yalnızca karşıma çıkacak fırsatları bekleyeceğim...

◊ “Marvel” ailesine de dahil oldunuz. “Captain Marvel”de rol alacaksınız. Nasıl bir his “Marvel”in bir parçası edinmek?
- “Marvel” ailesine girmek nasıl mı! Gerçeküstü... Hâlâ inanamıyorum! Benim adım anons edildiği andan itibaren “Marvel” çılgınlığını yaşıyorum. Çocukluğumdan beri bu piyasanın içinde olsam da bu değin önemli ve deli bir dünya olduğunu bilmiyordum. (Gülüyor)

◊ Bütün bir video oyunu düşkünü olduğunuzu işittim. Favori oyunlarınız hangileri?
- Of, çok var! Sen de fazla seyahat ediyorsan “Monument Valley”yi oyna mutlaka. Öteki favorilerim ise “Life is Strange”, “God of War”, “Child of Light”, “Katamari”...

Brie Larson kimdir?

1989 doğumlu oyuncu, şarkıcı ve yönetmen. Oyunculuk kariyerine televizyon ile başlayan Brie Larson ’un kariyerindeki kırılma noktası, 2013 seneninde rol aldığı bağımsız film “Short Term 12” ile oldu. 2015 ’te rol aldığı “Room”daki rolüyle de 2016 ’nın ödül rekorunu kırdı. 

Anahtar Kelimeler
Video
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×