Bursa'da Hdp Seçim Bürosu Açılışında Büyük Olay

HDP Bursa'nın Mudanya ilçesinde seçim bürosu açtı. Aynı binada MHP ve CHP'nin de seçim büroları bulunuyordu. Açılış sırasında HDP Mudanya İlçe Başkanı Halis Şanlı’nın konuşmasında çapulcu demesine sinirlenen MHP ve CHP'liler olay çıkarttı. İşte ayrıntılar...

Bursa’nın Mudanya ilçesindeki HDP intihap bürosu açılışında ahval çıktı. HDP Mudanya İlçe Başkanı Halis Şanlı’nın konuşmasındaki ’çapulcu’ laflarına sinirlenen benzeri binadaki MHP ve ideal Ocakları’ndaki kişiler, çarpıcı sözler atarak miting bölgesine üşüşmek istedi. Çok sayıdaki düzenlilik güçleri vakaları büyümeden önledi.
Bursa’nın Mudanya ilçesi Ömerbey Mahallesi’ndeki Belediye İş Merkezi’ne intihap bürosu düzenlemek talip HDP, benzeri binada kâin MHP’nin ve ideal Ocakları’nın tepkisiyle karşılaştı. HDP Mudanya Seçim Bürosu açılışı halaylarla başlarken, intihap otobüsünden seslenen HDP Mudanya İlçe Başkanı Halis Şanlı, konuşmasının başlangıcında ’Geceden HDP bayrakları biraz plaçkacı aracılığıyla indirilip özlük çaputlarını takmışlar’ demesi üzerine, benzeri binada kâin MHP ve ideal Ocakları bürolarından tekbir sesleri yükseldi.
Daha bilahare intihap otobüsünden seçmenlerine seslenen HDP Bursa Milletvekili Adayı Asiye Kolçak, gelişigüzel değişik engellemelere alın Mudanya’da çağ açtıklarını ve faaliyetlerini sürdüreceklerini söyledi. Diğer partililerin kendilerine patlatılmak amacıyla bağlaşma kurduklarını öne devam eden Kolçak’ın, 'Bir topluluk çapulcuları üzerimize salarak bizi ürkütmek istiyorlar' demesi hesabına ideal Ocakları’nda birleşen analog grup, bu kere de miting bölgesine ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Bunu kabul eden HDP yanlıları da onların hesabına üşüşmek istedi. Araya giren düzenlilik güçleri yaşanmış bulunan arbedeyi büyümeden önledi.
Konuşmaların peşi sıra intihap otobüsünün alandan ayrılmasıyla türküler ve halaylar çekerek eğlenmeye süregelen HDP’lilerle analog ekipman baştan alın karşıya geldi. İki ekipman ortada çatışma yaşandı. Tekrar araya düzenlilik güçlerinin girmesiyle ahval yatıştırıldı. İki batış açıklık sokaklara dağıldı.
Olay sonrası tafsil fail MHP Mudanya İlçe Başkanı Yüksel Kesen, benzeri binada MHP ve HDP intihap bürolarının olmasındaki zorlukları dile getirdi. Kendilerine meydana getirilen hakareti katiyen akseptans edemeyeceklerini tamlayan Kesen, 'Türkiye düşmanı bulunan HDP’lilerin mitinglerinde analog yegâne Türk bayrağı dahi bulundurmazken hazar ve kardeşlikten yalan etmeleri kabil olamaz. HDP’nin Mudanya’da şen ika olanağı olmayacaktır. Bu tarz söylemlerde ve eylemlerde bulunmaları biçiminde kavgalarımız katiyen bitmeyecek ve artarak devem edecektir. Bu nedenle düzenlilik güçlerimizi ve idarecilerimizi uyarıyorum. İleride oluşacak polis olayların önüne cereyan etmek amacıyla analog an geçmiş önlemler alınmalıdır' dedi.

Yorum Gönder