Windows 10 yüklemeden önce aman dikkat!

Microsoft, 29 Temmuz'da yayınlayacağını duyurduğu yepyeni işletim sistemi Windows 10'un asgari sistem gereksinimlerini de açıkladı. Izah Eden özellikler, Windows 10'u kullanabilmek amaçlı sahip olmanız gerekli olan en...


Microsoft, 29 Temmuz'da yayınlayacağını duyurduğu yepyeni işletim sistemi Windows 10'un asgari sistem gereksinimlerini de açıkladı. Izah Eden özellikler, Windows 10'u kullanabilmek amaçlı sahip olmanız gerekli olan en düşük PC özelliklerini temsil ediyor. İlginç ayrıntı, Windows 10 amaçlı gerekli olan bilgisayarın, Windows 7 amaçlı gerekli olan tek bilgisayardan hemen hemen hiç ilginç olmaması.

Windows 10'u çalıştırmak amaçlı, en azından bir gigahertz (GHz) hızında personel tek işlemciye sahip olmanız gerekiyor. 32-bit Windows 10 amaçlı bir gigabayt (GB), 64-bit Windows 10 içinse 2 GB RAM'e gereksinim duyulyor. 32-bit Windows 10 sabit diskte 16 GB koltuk kaplarken, 64-bit Windows 10, 20 GB sahaya kuruluyor.

DirectX 9 ya da sonrasını savunan tek ekran kartıyla asgari 1024 x 600 ekran çözünürlüğünü savunan tek monitör, Windows 10'un aradığı öbür özellikler.

Tabii ki bu özellikler, Windows 10'u "uçuracak" tek bilgisayara işaret etmiyor; yalnızca Windows 10'u çalıştırabilecek tek bilgisayarda en azından bu özelliklerin olması gerektiği manasına geliyor. Bilgisayarınız ne civarı kuvvetli olursa, Windows 10 deneyiminizin de o civarı akıcı ve çabuk olacağını unutmamanızda fayda var.

Yorum Gönder