"Ücretsiz" Windows 10'un çıkış tarihi açıklandı

Açıklamaya göre Windows 10, 29 Temmuz'da kullanıcıların beğenisine takdim edilecek. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları 29  Temmuz'dan bu yana bedava olarak işletim sistemlerini Windows 10'a yükseltebilecek.Win...


Açıklamaya göre Windows 10, 29 Temmuz'da kullanıcıların beğenisine takdim edilecek. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları 29  Temmuz'dan bu yana bedava olarak işletim sistemlerini Windows 10'a yükseltebilecek.

Windows 7 ve Windows 8.1 kullanmayanlar amaçlı ise Windows 10 önsipariş tarihi daha daha sonra açıklanacak.

Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının ne yapması gerekiyor?

Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları, bu sabah bilgisayarlarını açtıklarında Windows 10 tanıtımıyla karşılaştılar. İlk olarak vazife çubuğunda bir Windows simgesiyle gösterilen uyarıya tıkladığınızda, bedava Windows 10 yükseltmesi amaçlı kaydolmanızı imkanı sunan bir pencere açılıyor.

Yeni ekranda Windows indirmeye 10 hazırlıklı olduğunda dikkat alabilmek için eposta adresinizi girmeniz isteniyor. 

Microsoft, yepyeni işletim sistemini Windows 7 ve 8 kullanıcılarına bedava olarak sunacağı amaçlı, onun tanıtımına önem veriyor. Bunun en güzel yöntemlerinden biri, şuanki kullanıcıları işletim sisteminden haberdar etmek olacağından Microsoft, bu imkanı değerlendirmek istiyor. 

190 ülkede 111 dilde kullanılacak

190 ülkede 111 dilde kullanılacak meydana gelen Windows 10; yepyeni Windows tablet, telefon, tv, PC ve üstelik phablet dahil olmak üzere pekçok çeşitli cihazın çalıştırabileceği bir işletim sistemi olacak.

Daha da ehemmiyetlisi bu cihazlar amaçlı bir bir uygulama mağazası olacak ve sözgelişi bilgisayarınızda indirdiğiniz uygulamayı benzer biçimde telefonunuzda da dilediğiniz taktirde yükleyebileceksiniz.

Geliştiriciler geliştirdikleri uygulamaları sözgelişi telefon amaçlı hazırladıklarında bu uygulamalar tv, tablet benzeri çeşitli platformlar altında da çalışabilecek ve böylelikle yazılımcı çok daha kapsamlı kitlelere kısa zamanda erişebilecek. Windows 8 uygulamaları yalnızca dokunmatik arayüzde değil, klavye ve mouse ile de uygun çalışacak.

Klavye ve farenin yer aldığı bir bilgisayarı kullanıyorken, Windows 10 sizlere klasik bir masaüstü arayüzü sunacak. Fakat şayet tablet kullanıyorsanız, işletim sistemi tablet moduna geçerek klavyeyi devre dışı bırakacak ve tamamıyla dokunmatik arayüze odaklı bir görünüme geçecek.

Windows 10'un arabiriminde değinen en mühim nitelik klasik masaüstü görünümünün savunmuş olması.

Yorum Gönder