BTK Başkanı'nın görev süresi doldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu ( BILGI TEKNOLOJILERI VE ILETIŞIM KURUMU ) Başkanı Tayfun Acarer, 2005 seneninden itibaren süren kurul başkanlığını, vazife müddetinin dolması sebebiyle bıraktı.Yetkililerden a...


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu ( BILGI TEKNOLOJILERI VE ILETIŞIM KURUMU ) Başkanı Tayfun Acarer, 2005 seneninden itibaren süren kurul başkanlığını, vazife müddetinin dolması sebebiyle bıraktı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, Acarer'in mahaline artık yepyeni tek tayin yapılmazken, BILGI TEKNOLOJILERI VE ILETIŞIM KURUMU'nın toplantı inşa etme ve hüküm alma yeterliliği de kalmadı.

BILGI TEKNOLOJILERI VE ILETIŞIM KURUMU'nın yedi şahsiyet yönetiminden 2 üyenin vazife müddeti bundan önce dolmuştu. Yasaya göre en az 5 üyeyle toplanabilen BILGI TEKNOLOJILERI VE ILETIŞIM KURUMU, Acarer'in de ayrılmasıyla 4 azaya düştü.

Acarer 2005 senesinde önce defa BILGI TEKNOLOJILERI VE ILETIŞIM KURUMU Başkanlığı'na atanırken, 2010 senesinde Kabine aracılığıyla vazife müddeti 5 seneliğine daha uzatılmıştı.

Yorum Gönder