Apple'ı reddeden dev isim

Oyun konsolu tarihine geçtiğimiz Atari'nin kurucusu Nolan Bushnell'in teşebbüsçülük yaşamında geriye çevirdiği fırsatlar aralarında, bu sabah dünyanın en kocaman bilişim şirketleri aralarında meydana gelen Apple'...


Oyun konsolu tarihine geçtiğimiz Atari'nin kurucusu Nolan Bushnell'in teşebbüsçülük yaşamında geriye çevirdiği fırsatlar aralarında, bu sabah dünyanın en kocaman bilişim şirketleri aralarında meydana gelen Apple'ın üçte tek hissesine elde etmek da var.

Bushnell, kendisine Steve Jobs aracılığıyla 80'li senelerde yapılmış olan 50 bin dolar değerinde satın alım önerisini ne sebeple reddettiğini anlatırken, "Teklifi reddederek belki de Apple'ın bugünlere gelmesine katkıda bulundum" diyor. Kendisine teklif geldiği sıralarda tek lokanta zinciri kurma dair çalıştığını söyleyen Bushnell, Steve Jobs'un önerisini reddettiğini fakat Jobs ile Apple'ın geleceğinde mühim roller üstelenen Mike Markkula benzeri vatandaşları tanıştırarak tek bağlamda Apple'ın büyümesine katkı sağladığını belirtti.

Bushnell'in kurucusu meydana geldiği Atari, 2600 serisi konsollarla 1982 senesinde AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI 'de en çabuk yükselen firma olmuş, sonraki 2 yıl zarfında da iflas ederek üçe bölünmüştü.

Yorum Gönder