Ulusoy adaylığını açıkladı

Haluk Ulusoy, Ülkemiz Futbol Federasyonu Başkanlığına aday meydana geldiğini açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun eskiyen başka...


Haluk Ulusoy, Ülkemiz Futbol Federasyonu Başkanlığına aday meydana geldiğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun eskiyen başkanı Haluk Ulusoy, federasyonun bu ay inşa edilmesi tasarılanan seçimli sıradan evrensel heyetinde başkanlığa aday meydana geldiğini açıkladı.

Ulusoy, yaptığı açıklamada, Türk futbolunun iyi yönetilemediğini müdafaa ederek, "Türk futbolunu doğruluk ettiği seviyeye tekrardan ortaya çıkarmak, ileriye götürmek ve Türk futboluna hizmet etmek amaçlı göreve hazırım ve adayım" ifadelerini kullandı.

Yaklaşan Ülkemiz Futbol Federasyonu Evrensel Heyeti öncesinde, endişelerin tek sürü kapsamlı tek kitle aracılığıyla paylaşıldığını gördüğünü kaydeden Ulusoy, izahında şu ifadelere koltuk verdi:

"Buzaman, üzgünüm Türk futbolunun iyi yönetilemediği gerçeği ve geldiği vahim vaziyet her çeşitli gösterge ile apaçık ortadadır. Ülkemi tek sürü seviyorum, Türk futbolunu tek sürü seviyorum. Bana her gereksinim duyulduğunda Türk futboluna en güzel biçimde hizmet etmek amaçlı taşın altına yalnızca elimi değil, yüreğimi de koydum. Her süre futboldan tek birşeyler almak isteyenlerden değil, aksine futbola tek birşeyler katmak isteyenlerden oldum. Bu nedenlerle; Türk futbolunu doğruluk ettiği seviyeye tekrardan ortaya çıkarmak, ileriye götürmek ve Türk futboluna hizmet etmek amaçlı göreve hazırım ve adayım."

Ulusoy, yakın sürede adaylığıyla alakalı basın toplantısı düzenleyeceğini bildirdi.

Yorum Gönder