"Ölmeye mi sahaya çıkıyoruz" dediler!

Fenerbahçe'de misyonu nihai bulan İsmail Kartal, ne sebeple kazanan olamadıklarını anlattı. Kartal'a göre Sarı-lacivertli takımın sevinçli sona ulaşamamasının en kocaman n...


Fenerbahçe'de misyonu nihai bulan İsmail Kartal, ne sebeple kazanan olamadıklarını anlattı. Kartal'a göre Sarı-lacivertli takımın sevinçli sona ulaşamamasının en kocaman nedeni Rize'de yaşadıları silahlı saldırı.

Fenerbahçe'deki teknik patronluk görevinden istifa eden İsmail Kartal, sezon süresince yaşadıklarını ve geleceği alakalı tasarılarını Vatan gazetesine anlattı.

Geride olan sezonda bir takımın başına gelebilecek tüm olayların başlarına geldiğini ifade eden İsmail Kartal, Çaykur Rizespor galibiyeti sonrasında dönüşte meydana gelen silahlı saldırının takımı negatif etkileyici olduğunu söyledi. Kartal, "Rize mücadelenindeki futbolumuz ve galibiyet rakiplerimize gövde gösterisi oldu. Ama dönüşte kurşunlanmamız herkesi şok etti. Vakanın sonrasında lige ara verilmesinin bizim amaçlı avantaj meydana geldiği söylense de dezavantajdı. Başka oyuncular 'biz bu ülkede futbol oynamak istemiyoruz, gideceğiz. Can Vermeye mi alana çıkıyoruz?' diye söylendi" ifadelerini kullandı.

"Galatasaray'ı, 2 yöneticinin takım arasında meydana getirdiği sevgi kazanan yaptı" diyen İsmail Kartal, "Galatasaray sezon başından beri hiç sıkı futbol oynamadı. Fakat bir-iki yöneticinin bu işleri sahiplenmesi, sevgi ortamı yaratması. Bir Takım oyuncuların ferdi performanslarının öne çıkması ve çeşitli motivasyon yöntemleri şampiyonluğu getirdi. Biz de kazanan olmak amaçlı her şeyi yaptık. Tüm istatistiklerimiz ortada" diye konuştu.

Kayseri Erciyesspor mücadeleninde başkan Aziz Yılıdırım'ın yedek kulübesini araması ile alakalı da konuşan İsmail Kartal, "Başkan, Erciyes mücadeleninde kulübeyi aradı. 'Hakeme reaksiyon koyun, sizi katlediyor. Tüm antrenörler alana girecek siz halen oturuyorsunuz' demiş Hasan Çetinkaya'ya.  O da bana 'hocam bir birşey yapalım' diye konuştu. Ama benim tarzım değil. Benim İsmail Kartal olarak bir kimliğim, kişiliğim var. Biz aile terbiyesi meydana gelen bir insanız" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin eskiyen teknik patronu bununla birlikte, devre aralarında taşıma istediğini fakat kulübün uygun fiyat vaziyetinin bunun için olanak vermediğini söyledi. Kartal, bir takım futbolcuların beklediğinden ek olarak düşük performans sergilediğini de belirtti.

 

Yorum Gönder