Melo isyan etti!

Galatasaray'ın şampiyonluğunda pay sahibi meydana gelen Felipe Melo, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'ın şampiyonluk kutlamalarına çağrılmamasına reaksiyon gösterdi. NTV ...


Galatasaray'ın şampiyonluğunda pay sahibi meydana gelen Felipe Melo, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'ın şampiyonluk kutlamalarına çağrılmamasına reaksiyon gösterdi. NTV Spor'da Evren Göz'ün suallerini cevaplayan Felipe Melo, ikilinin yaşamlarını Galatasaray olmadan da idame ettirebileceğini vurgularken, "Şampiyonlukta kocaman pay sahibi oldular. Plaftorma çağrılmamaları benim amaçlı bir sürü üzücü. Galatasaray'daki en üzücü günümü yaşadım" diye konuştu.

Melo, şampiyonluk sonrasında önce özel röjortajını NTV Spor'da Evren Göz'e verdi...

Galatasaray'ın şampiyonluk öyküsünü anlatarak sözlerine başlayan Felipe Melo, "Çok mühim bir şampiyonluk kazandık. Sezon başına hazırlık kampına dönersek, kimse bu talihi Galatasaray'a vermiysilahlı güç. Sezon en başında zor mağlubiyetler vardı. Şampiyonlar Ligi'nde berbat neticeler aldık, ligde çeşitli yenilgiler vardı. Kimse Galatasaray'ın bu kupayı kazanacağına baht vermiysilahlı güç. Tanrı'ya şükürler olsun ki; bir sürü mühim yılda bu kupayı bize kısmet etti" diye konuştu.

"Melo'nun geriye dönüş mucizesi ne türlü gerçekleşti?" sualine ise Sambacı oyuncu, "Sivas mücadelesinin sabahı bir test yaptık, sol ayağım oynamaya müsait mi diye. Ama bir güçsüzlük vardı. O yüzden oynamak kısmet olmadı, ondan ardından da operasyon olmaya hüküm verdim. Burada uzunca zaman oynamayacağım diye lüzumsuz konuşanlar vardı; ama bir an öncesinde sahalara döndüm" cevabını verdi.

Geri dönüş sırrıyla ilgili olarak ise Melo, "Bunun sırrı tanrı'dır, tanrının bana verdiği kuvvet ve benim ona inancım" ifadelerini kullandı. 

Prandelli dönemiyle Hamza Hamzaoğlu çağı arasındaki fark üst kısmına yorum yapmaktan sakınan Melo, "İki hocamı karşılaştırmak, hiç sevmediğim ve yapmayacağım bir şey. Prandelli belli bir süre decrübeli olabilmektedir, ama geri kaldı. Şu anı, bugünü konuşmak gerekiyor. Hamza hocayı bir defa ek olarak kutlamak talep ediyorum. Bize inanılması kuvvet yardımı dokundu. Bu kupayı almamızda mühim pay sahibi oldu" demekle yetindi. 

"UMRUMDA DEĞİLLER"
Melo, bu sezonu yalnızca bir kıkrmızı kartla tamamladığının anımsadılması ve kendisini korunduğu istikametindeki iddialara ise "Bu tip insanlara şüphesiz prim vermiyorum. Umrumda değiller, kasıtlı olarak benim ve Galatasaray  ile ilgili konuşuyorlar, Galatasaray'ın başarısını talep etmeyen kişilerin konuşmaları hiç umurumda değil" ifadeleriyle reaksiyon gösterdi.

Taraftarların kendisini bir sürü sevdiğini ve farklı ülkelerde bu çeşit bir sevgi görüp görmediği sualine oldukça başarılı ortada alan oyuncusu, "Benim oyun yapım, her an tüm oynadığım kulüplerde taraftarlarca dayanak gördü. Alana çıktığında nihai dakikaya civarı yüreğiyle oynayan bir Melo var. Yalnızca Galatasaray'da değil diğer kulüplerde de bu futbolum sevildi ve dayanak gördü. Elbette ki Galatasaray'da bir sürü çok mühim başarılar yakaladık. Tanrı'ya şükürler olsun ki adımı Galatasaray tarihine yazdım" cevabını verdi.

"GALATASARAY'DAKİ EN ÜZÜCÜ GÜNÜMÜ YAŞADIM"
En üzüldüğü ve en sevinçli meydana geldiği anla ilgili olarak ise eleştirel ifadeler kullanan Melo, "Çok üzüldüğüm vakti birçok de hatırlamıyorum ama bir gün önce bir sürü üzüldüğümü hissettim. Diğer taraftan dördüncü yıldıza bir sürü sevindim. Bir Gün Önce ciddi anlamda bir sürü üzüldüm. Uzunca süredir Galatasaray'dayım; ama bu civarı üzüldüğümü hatırlamıyorum. Bizim amaçlı bir sürü mühim iki birey var. Birisi Abdurrahim Albayrak ötekisi Ali Dürüst. Burada oldukça başarılı olmamız amaçlı bir sürü çok iyi birşeyler yaptılar. Bir Gün Önce futbolcular tek tek ne türlü çağrıldıysa onların da çağrılmasını beklerdim. Nedeni Ise eğer Galatasaray, 4. yıldızı kazandıysa onların emeği ve hissesi inanılması kuvvet kocaman. Onlar adına inanılması kuvvet üzüldüm. Bundan Sonra kim yaptı bilmiyorum ama kim yaptıysa bu inanılması kuvvet üzdü" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim'in ayrılık çağında "Fatih Terim'in heykeli dikilmeli" yönünde bir izah yaptığının anımsadılması ve Ali Dürüst ve Abdürrahim Albayrak ile ilgili olarak ne diyeceği sualine Melo şu yanıtı verdi, "Abdurrahim Bey ve Ali Bey benim amaçlı de bir sürü mühim. Beni buraya getiren insanlar. Buraya geldiğimde inanılması kuvvet destekçi oldular. İkisinin de Galatasaray'a ihtiyaçları yok. Galatasaray olmadan da yaşamlarını idame edebilirler. Galatasaray'da oyuncular tediye ile ilgili sıkıntı yaşadığında bunu Abdürrahim bey çözdü. Moralimiz bozuk meydana geldiği zaman Abdurrahim Bey oradaydı. Hem Bir maddi hem bir de manevi olarak ikisinin bir sürü emekleri var. Oyuncular mali sıkıntı yaşadıkları zaman Abdurrahim Bey cebinden tediye yaptı. Bu dördüncü yıldızda bir sürü kocaman emekleri ve hisseleri var. İkisi de bir gün önce bizimle birlikte olmalılardı. Bir Gün Önce inanılması kuvvet bir şölen oldu. Her şey güzeldi. Duygulandım, ağladım. Şampiyonluğu çocuklarımla ailemle kutladım. Ama öte yandan da Galatasaray'daki en üzücü günümü yaşadım." 

"GALATASARAY'DA TÜM KUPALARI KAZANDIK"
Ailesinin İstanbul'u sevdiği ve burada bulunmayla ilgili olarak düşüncelerini de aktaran Melo şöyle devam etti, "Geleceğimle ilgili bir sürü fazla konuşmak istemiyorum. Benim amaçlı en yakın gelecek yarın sabah kalkmak ve Bursa maçına hazırlanmak, bu camiaya bir kupa ek olarak kazandırmak. Buraya önce geldiğim zaman taraftara söz vermişti en iyi şekilde çalışıp adımı tarihe yazdırıp takıma kupa kazandırmaktı. Galatasaray tarihine baktığımızda tüm kupaları kazandık, Tek düşüncem bu güzel camiaya bir kupa ek olarak kazandırmak."

Sözlerini sonlarına doğru Galasaray camiasına mesaj da veren Melo, "Taraftarıma bir defa ek olarak teşekkür ediyorum; her an bizim yanımızdaydı. Biz futbolcular bu kupayı elde etmek amaçlı inanılması kuvvet çaba sarfettik ancak nerede olursak olalım bizim yanımızdaydılar. Şampiyonlukta kocaman hisseleri var. Bir Sambacı olarak burada kazandığım bu güzel kupa beni inanılması kuvvet sevinçli etmekte. Bu güzel kupa taraftarımıza hediye olsun" diyerek sözlerini son verdi.

Yorum Gönder