'Kuyt'armadı!.. İz bıraktı!..

Fenerbahçe ile yöntemleri ayrılan Dirk Kuyt, 3 sezon birlik forması giydiği Süper Lig'de iz bırakan başka oyunculardan oldu. Spor Toto...


Fenerbahçe ile yöntemleri ayrılan Dirk Kuyt, 3 sezon birlik forması giydiği Süper Lig'de iz bırakan başka oyunculardan oldu.

Spor Toto Süper Lig'de 2014-2015 sezonunun sonrasında Fenerbahçe ile yöntemleri ayrılan Dirk Kuyt, üç sezon birlik forması giydiği Süper Lig'de iz bırakan başka futbolculardan biri oldu.

Süper Lig'in 26. haftasından ardından geliyor olacak sezon amaçlı eskiyen takımı Feyenoord ile mukavele imza atan 35 yaşlarındaki futbolcu, Ülkemiz kariyerinde alan içerisinde koltuk alan ve dışındaki tutumları, belirttiği performans ve centilmenliğiyle hafızalarda koltuk etti.

Mesleki kariyerindeki oldukça başarılı performansın yanında toplumsal sorumluluk projelerine verdiği desteklerle de gündeme iştirak eden Kuyt, Hollanda ile Ülkemiz arasındaki dostluğa katkısı nedeni ile, geçtiğimiz yıl Holanda-Türkiye arkadaşlık ödülüne layık görüldü.

TÜRKİYE SEVGİSİ
Kuyt, sarı-lacivertli formayı giydiği 3 sezonda, İstanbul'daki hayatıyla alakalı suallere verdiği cevaplarda, daima Ülkemiz sevgisinden bahsetti.

Hollandalı futbolcu, kulübe yaptığı veda ziyaretinde, 3 senenin bizzat ve ailesi yerine süper geçtiğini, Ülkemiz'yi unutmayacaklarını ifade etti.

VAKIF SAHİBİ BİR HAYIRSEVER
Kuyt, ülkesinde kendisinin isimiyle kurduğu vakıfla, yardıma muhtaç ve özürlü vatandaşları tek dernek çatısı altında destekliyor.

Hedefinde fazladan özürlü insanlar koltuk alan Dirk Kuyt Vakfı, engelliler amaçlı her yıl birden fazla etkinlik düzenliyor.

KARİYERİNİN İLK ŞAMPİYONLUĞU TÜRKİYE'DE
Süper Lig serüveni, Hollandalı futbolcuya kariyerinde mühim tek koltuk tutacak başarıyı da yaşattı.

Sezon sonlarında Utrecht formasıyla beşincilik, Feyenoord'da üçüncülük, Liverpool'da da tek defa ikincilik hayatını sürdüren Hollandalı futbolcu, takım takımlarıyla önce lig şampiyonluğuna Fenerbahçe forması altında 2013-2014 sezonlarında ulaştı.  

TÜRKİYE'DE 3 KUPA, AVRUPA'DA YARI FİNAL
Tecrübeli futbolcu, sarı-lacivertli formayı giydiği 3 sezonda kazanılan birer Süper Lig (2013-2014), Ülkemiz Kupası (2012-2013) ve TFF Süper Kupa (2014) ile 2012-2013 sezonlarında UEFA Avrupa Ligi'ndeki yarısı final başarılarında mühim tek oyun üstlendi.

SÜPER LİG'DE 95 MAÇ
Dirk Kuyt, Süper Lig'de Fenerbahçe formasıyla 3 sezonda 95 maça çıktı.

2012-2013 sezonlarında 3bir, 2013-2014 ve 2014-2015 sezonlarında 32'şer yatıştırmaya olmak üzere 95 lig mücadelesinde birlik forması giyen Kuyt, 3 sezonda, üç çeşitli teknik adamın da vazgeçemediği ad oldu.

Yorum Gönder