Kaptan'dan itiraf: Ayrılacaktım

Galatasaray'ın pilotu Selçuk İnan, Milliyet gazetesi amaçlı kaleme aldığı makalede, geç olan bir itirafta bulundu. Fenerbahçe mücadelenini 1-0 kazanmalarına nazaran, tribün...


Galatasaray'ın pilotu Selçuk İnan, Milliyet gazetesi amaçlı kaleme aldığı makalede, geç olan bir itirafta bulundu. Fenerbahçe mücadelenini 1-0 kazanmalarına nazaran, tribünlerden kendisine karşı tenkitler sebebinden terk etmek istediğini ifade etti.

Roberto Mancini çağında, Fenerbahçe mücadelenini 1-0 kazanmalarına nazaran tribünlerden reaksiyon aldığını anımsadan Selçuk İnan, "Hocaya beni çıkarmasını rica ettim, ama sonra kavga etti dediler. Formamı da yere atmadım, Tugay hocaya verdim.  İki yil kazanan olmuş, 5 kupa kaldırmıştım. Mancini çağında, Fenerbahçe mücadelenini 1-0 kazanmamıza nazaran tribünlerden reaksiyon almıştım. Yabancı kişilerin, Galatasaray'ın başarısız olması amaçlı işe Selçuk'la başlaması normaldi. Evet, ben berbat olursam Galatasaray düşüşe geçecekti. İnsanları etkilediler ve bunu başardılar.

Yuhlanmak, hele ki Fenerbahçe mücadeleninde ve 1-0 önde iken yuhalanmak beni bir sürü üzdü. Hayatımda hiç kimseye nankörlük etmedim. Nankör insanlarla da hiç işim olmadı. Daima vefalı oldum. Gittiğim takımlarda da maddiyattan çok; vefaya, anı, gönüle önem verdim. Galatasaray'a gelirken de böyleydi. Bunun Gibi bir olay yaşandıktan sonra açıkçası ilk kez Galatasaray'dan terk etmek istedim" dedi.

Formayı yere atma konusuna da açıklık getiren sarı-kırmızılı ekibin pilotu sözlerine şu şekilde aynı ritimde devam etti, "İlk bu olay yaşandığı zaman, 'İnsanlar herhalde çoğalış beni sevmiyor' dedim. Bir Sürü pek duygusalım. İnsanların beni sevmediğini, istemediğini düşündüm. Bir Sürü berbat bir durumdaydım. Mancini'ye beni çıkarması amaçlı rica ettim.

Ama ardından, 'Kavga etti' dediler. Hayır etmedik. 'Sen takımın kaptanısın' dedi. İnsanlar bana bunu yapamaz dedim. 1-0 öndeyiz üstelik.

Formamı da yere atmadım. Çıkarıp Tugay hocaya verdim. Bunu düşünecek insanım ben. Tugay hocaya, adamlar istemiyor ne yapayım dedim. Ondan sonra Başkan Ünal Aysal beni yanına çağrı etti. iki gün sonraydı. Bir Sürü kocaman paraları kenara bırakıp geldiğimi söyledim. Ama bu civarı oldukça başarılı olduktan sonra kişilerin benden nefret ettiğini düşünmeye başladığımı anlattım. Ne oluyor bilmiyorum ama o civarı etkilemeyi başarmışlardı ki."

Ünal Aysal'a ayrılmayı düşündüğünü de aktardığını belirten Selçuk İnan, "Başkan'a ayrılmayı düşündüğümü ifade ettim. Başkan ise, "Gerçek Galatasaraylılar her an senin arkanda" dedi. Esasında o mücadeleden sonra, hakikat Galatasaraylı olduklarına inandığım bir bir sürü insan aradı. Başkan, "Sen bu takımın kaptanlarındansın. Biz seni bir sürü seviyoruz. Yaptıkların ve ne türlü geldiğin ortada... Ne Türlü bir erkek olduğun da ortada.. Ben sana yalnızca ne türlü güvendiğimi ve inandığımı göstermek istiyorum. Hakikat Galatasaraylıların ricası bu ve 5 senelik mukavele yapalım" dedi. Bir dk dahi ayrılmamı düşünmediklerini ifade etti.

O civarı itimat verip etkiledi ki beni, hiç ücret dahi konuşmadım. Bunun Gibi düşündüğünüz amaçlı teşekkür ederim başkanım dedim. Bana umut verdiniz dedim. 'Bir hafta zaman veriyorum ve düşün taşın, kararını ver' dedi. İlk sinir anındaki fikir, sonra kayboluyor tabii. Bizi o civarı bir sürü seven insan var ki... Ben de Galatasaraylıyım. Hiç düşünmeden imza attım" ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder