“Burası benim evim“

55 yaşlarındaki İspanyol teknik erkek Rafa Benitez, Santiago Bernabeu Stadı'nın haysiyet tribününde tertip eden tanıtım esnasında epeyce heyecanlanırken, "Burası benim evim....


55 yaşlarındaki İspanyol teknik erkek Rafa Benitez, Santiago Bernabeu Stadı'nın haysiyet tribününde tertip eden tanıtım esnasında epeyce heyecanlanırken, "Burası benim evim. Inşallah takım ek olarak iyi oynar ve kupalar kazanılır" diye konuştu.

Real Madrid, 3 senelik mukavele imza attığı teknik direktör Rafael Benitez'i medyaya tanıttı.

Benitez kısa devam eden tanıtımın sonrasında tertip eden basın toplantısında, "Benim amaçlı özel, bir sürü mühim bir zaman. Dostlarımın yanına geldim ve inşallah epeyce başarılı olurum" ifadelerini kullandı. "Benim amaçlı en ehemmiyetlisi, esasen bir sürü iyi meydana iştirak eden bir kadroda, futbolculardan en güzel verimi almak. Ancak yepyeni bir futbolcu da gelirse muhteşem olur" diyen Benitez, Real Madrid'de "mücadeleyi asla bırakmayan, iyi futbol oynayan, daima elde etmek talep eden bir takım" yaratmayı hedeflediğini kaydetti.

Şu anne civarı çalıştırdıkları içinde en kalifiye kadroya sahip takımın, kesinlikle Real Madrid meydana geldiğini söyleyen Benitez, "Hedef daima benzer, futbolculardan maksimumu çıkartıp, en güzel takım oyununu oynamak. Topa en pek sahip, defansta balansı kuran, taraftarın gözüne güzel iştirak eden futbolu sunan bir futbol oynatmak istiyorum. Bunu yaparken tabiki bilimi de kullanacağım. Kupa kazanmakta kilit, futbolcular olacaktır. Biz yalnızca iş sistemini belirleyeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

21 yıl öncesinde Real Madrid'de destekçi teknik direktör olarak personel ve 1995 senesinde Real Valladolid'e gittikçe teknik patronluk kariyerine başlayan Benitez, uzunca bir aradan ek olarak sonra teknik direktör olarak geriye döndüğü Beyaz Şimşekler'deki yepyeni çağının başlangıcından kocaman bir heyecan duyduğunu ifade etti.

Benitez, önce bugünü olmasından ötürü Real Madrid'te geleceği tartışılan Iker Casillas ve öbür yıldız futbolcularla alakalı İspanyol gazetecilerin yönelttiği sualleri yanıtlamadı.

Kulüp Başkanı Florentino Perez ise Benitez'i "Futbolcularla bir sürü kocaman bir kontakt kapasitesine sahip, onlardan en yüksek verimi meydan, buraya gelene civarı bir bir sürü kupa kazanmış deneyimli bir teknik direktör" diye tanımladı.

Perez, "Kendini beğenmeyi reddeden bir kulübüz. Tarihimiz de göstermiştir ki beklentisi her an en yüksek meydana iştirak eden bir kulübüz" diye konuştu. Benitez'in "evine döndüğünü" belirten Perez, "Yeni bir döneme başlıyoruz ve teknik direktörümüzün bizi ek olarak kuvvetli yapacağına eminiz. Buraya gelmek Rafa'nın çocukluk düşüydü ve bu sabah bu gerçekleşti" yorumunu yaptı.

Yorum Gönder