Taner Yıldız, Gülten Kışanak'a Sert Tepki Gösterdi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Batman'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamaya gelmeyen Kışanak'a tepki gösterdi. İşte ayrıntılar...

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamaya gelmeyen Gülten Kışanak'ı eleştirerek 'Bu ülkenin Cumhurbaşkanını karşılamaya gelmemek ayrımsız yapının, ayrımsız insanoğlunun hal sürecinde ne kadar samimi olduğuna değgin ehemmiyetli ayrımsız göstergedir' dedi.

, Nevşehir'de seçme bürosunun açılışında icra ettiği konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamaya gelmeyen Diyarbakır Belediye Başkanı Gülten Kışanak'ı eleştirerek, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın Diyarbakır ziyaretinde uray başkanı karşılamaya gelmedi. Hadi Başbakan'a politik etiket sanarak gelmiyorsun. Doğru değilde haydi gelmiyorsun. Ama bu ülkenin Cumhurbaşkanını karşılamaya gelmemek ayrımsız yapının, ayrımsız insanoğlunun hal sürecinde ne kadar samimi olduğuna değgin ehemmiyetli ayrımsız göstergedir' dedi.

Bakan Taner Yıldız, seçme bürosu açılışına karışmak kadar sabahleyin er saatlerde Nevşehir’in Avanos ilçesine geldi. Burada AK Parti Milletvekili Adayları Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, partili uray başkanları ve partililer eliyle karşılanan Bakan Yıldız, seçme bürosunun açılışını gerçekleştirdikten sonradan ayrımsız istişare yaptı.

Bakan Yıldız, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın Diyarbakır ziyaretinde uray başkanı karşılamaya gelmedi. Hadi Başbakan'a politik etiket sanarak gelmiyorsun. Doğru değilde haydi gelmiyorsun. Ama bu ülkenin Cumhurbaşkanını karşılamaya gelmemek ayrımsız yapının, ayrımsız insanoğlunun hal sürecinde ne kadar samimi olduğuna değgin ehemmiyetli ayrımsız göstergedir. Bakın bu tarz şeyleri begayet elleme izleme etmemiz lazım' dedi.

Bakan Yıldız, 'Biraz dikkatlerden kaçtı. ‘Eğer barajı aşamazsak çırçıplak itaatsizlik yaparız’ dedi HDP' niteleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Biri bana anlatsın çırçıplak itaatsizlik ne demek? Diplomasi cümlesini ortadan kaldıralım bu ne demek? İsyan mı çıkartacaksınız? Ülkeyi mi bölmeye kalkacaksınız? Devlete cebin mı çıban kaldırışta bulunacaksınız? Amacınız nedir? Bunu açık söyleyeceksiniz. Öyle halavet yaparak, tatlı görünmeye fiilen halkımızı, vatandaşımızı kandıramazsınız. Bakın tığ hal sürecinde samimiyiz. Niçin? Hiçbir temel ağlamasın istiyoruz. Bu iklim 30 senede begayet müttehit araba şeyler çekti. Bırakın maddesel namına 300 Milyar Dolar’dan müttehit araba hasarı ve sıkıntıyı canlar gitti, şüheda verdik. O sebepten dolayı rastgele ayrımsız ailenin, rastgele birimizin kişi zarfında hissettiği yapıyı behemehâl korumamız lazım. Bunun hal süreci ile bu arada sonlanması gerekiyordu. Buradan sadece lafları ile değil hareketleri ile de çekilenler behemehâl şişman beis göreceklerdir.

AK Parti hükümetimiz bu hal periyodunun arkasındadır ve sonuna kadar da bunun takip edeni olacaktır. Ama şayet keski arasında söylüyorum siz ayrımsız Kürt yurttaşı sanarak bizim vatandaşımıza Türk’ü Kürt’ü fark etmeksizin bizim vatandaşımıza revan cıvıltı direğini bombalıyorsanız buraya revan iş makinelerini bombalıyorsanız, şayet siz oradaki havaalanı imalatında geçer iş makinelerini çalışmaz kuzuluk getiriyorsanız kusura bakmayın burada oturup müttehit elleme düşünmemiz lazım. Siz kime bakım ediyorsunuz? ‘Biz şayet barajı aşamazsak çırçıplak itaatsizlik’ yapmaktayız sanarak bazen zılgıt ediyorsunuz? Biz anca tehditlere falan kansaydık bugünlere gelemezdik. Şükürler olsun müessis umumi başkanımız sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve şu anki umumi başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu rastgele ahit söylemişlerdir ‘Biz kefenlerimizi giydik yola çıktık’ sanarak bu hezel falan değil. Laf ola buyana gele halinde söylenmiş ayrımsız cümlede değil. O sebepten dolayı kimesne bizi tehditlerle yıldırmaya çalışmasın. Hiçbir tehditte kanmayacağız ve bilcümle varımızla bu iklim kadar çalışacağız ve himmet edeceğiz. Biz bu işe sadece ayrımsız AK Parti namına bakmıyoruz. Yalnızca ayrımsız partinin meselesi namına da bakmıyoruz. Biz ülkemizin kendimizden çıktı sevdiğimiz çocuklarımıza, gençlerimize elan domuzuna ayrımsız iklim terk açısından bu ceht içerisindeyiz. Sivil itaatsizlik emretmek bu ülkede ‘Ankara’daki meclise giremezsem Diyarbakır’da ego sedir kurarım’ demektir. Ülkeyi bölmeye çalışmaktır. Ülkenin politik bütünlüğünü bölmeye harıldamak demektir. Sınırlarını bölmeye çalışmaktır. Tek vatan, müttehit tane sancak vurgusunu ayrımsız kenara bırakmaya çalışmaktır. O sebepten dolayı nazar boncuğu vatandaşımız seçme haset yaklaştıkça nazar boncuğu şirinliğe bu açıdan pirim vermeyeceğini rastgele daim bu arada göreceğiz. PKK’nın yaptıklarını tığ unutmadık. PKK’nın resmi dili namına söylediklerini tığ unutmadık. O sebepten dolayı bilcümle yurttaşlarımızın hassasiyetinin ego bu açıdan olacağına banko inanıyorum.'

COŞKUN SAĞLAMDİN - MERT ÖZPAMUK

Kaynak: IHA

Yorum Gönder