İşte Bülent Arınç'ın Gücünün Sırrı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, ilginç açıklamalarda bulundu. Gücünü keşkekten aldığını söyleyen Arınç, keşkek yedim rahatım dedi. İşte ayrıntılar...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, kendisindeki gücün keşkek gücü bulunduğunu belirterek, “Keşkek yiyici güçlenir. Ben Meclis Başkanlığına namzet olduğum ant ‘Bende keşkek gücü var’ dedim. Keşkek gücü bilcümle güçleri allak bullak etti. 385 oyla Millet Meclisine Başkan oldum. Keşkek yedin mi işin rahat, bünyenin sağlam, aklın dimdik olur” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, doğduğu karye bulunan Manisa’nın Büyük Sümbüller Mahallesi'nde planlı Geleneksel Hayır yemeğine katıldı. Yemeğe Arınç’ın yanı esna Vali Yardımcısı Mehmet Yüce, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, MHP Manisa Milletvekili talibi Yaşar Coşkun, siyasal partilerin temsilcileri, Yuntdağı köylerinde ve belde il ve ilçelerden mevrut begayet sayıda yurttaş katıldı.

Beş senedir Büyük Sümbüller karye halkı eliyle ebediyete derk fail karye sakinleri hesabına planlı müfit yemeğinde 15 kulaklı keşkek, matkapların çırpıcı kabilinden kullanılmasıyla hazırlandı. Kazanlar dolusu yemeğin hazırlanmasına hepsi karye halkı elbirliğiyle müzaheret etti.

Yaklaşık 5 bin ferdin katılmış bulunduğu müfit yemeği önceleri Arınç, karye kahvehanesinde bire benzeşim müddet karye muhtarları ile görüştü. Burada basına çelimsiz bire benzeşim tafsil karşılayıcı Arınç, gücünün sırrını açıkladı. Arınç şunları söyledi:
“Büyük Sümbüller Mahallemizin hayrına hepiniz leziz geldiniz. Hayır’da iştirakiniz olsun. Yemek de verecekler üstelik. 15 Kazan da keşkek. Allah. Basınımıza müjdeler olsun. Keşkek yiyici güçlenir. Ben Meclis Başkanlığına namzet olduğum ant ‘Bende Keşkek gücü var’ dedim. Keşkek gücü bilcümle güçleri allak bullak etti. 385 oyla Millet Meclisine Başkan oldum. Keşkek yedin mi işin rahat, bünyenin sağlam, aklın dimdik olur. Hele alelhusus adaylarımızın keşkek yemesi inşallah 8 Haziran’da hepsini saylav şekilde bakmayı şans eder.”

Kahvehanedeki toplantının arkası esna Büyük Sümbüller Camii'ndeki mevlite eklenen Arınç, elan sonradan vatandaşlarla alay malay keşkek, pilav, kalın nohut, cacık, alaca aş ve çilekten oluşan müfit yemeğini yedi.

ENGELLİ ÇOCUĞUN ELİNİ ÖPTÜ

Yemeğin böylece meydana getirilen kemirmek duasının arkası esna Arınç, mânialı bala Gökalp Uzyiğit’in yanına gidip elini öptü ve yakarış istedi. Gökalp Uzyiğit’le bire benzeşim müddet yârenlik fail Arınç, vatandaşların iri ilgisiyle karşılaştı.
Programın böylece müfit yemeğine eklenen vatandaşlara seslenen Arınç, şunları söyledi:
“Bugün Büyük Sümbüller’deki Hayrımıza geldik. 5 yıldan bu güne yapılıyor. O güneş mevlitler okunuyor, Kur’an-ı Kerim’ler okunuyor, dualar ediliyor, müfit yemeği yeniyor. Çevre köylerden Manisa’dan, duyanlardan koşup gelenlerden fena hâlde bire benzeşim güneş geçiriliyor. Köyümüzden rahmetlik ergin büyüklerimize Fatiha okuyoruz, yaşamda kalanları hatırlıyoruz, birbirimizle kucaklaşıyoruz. Milletimiz üzere türkiye üzere müfit yakarış ediyoruz.”

'BİZ OY DİLENCİSİ DEĞİLİZ'

Her değişik desteği halkına sunan bire benzeşim hükümet olduklarına özen çekici Arınç, “Köyler güzelleşti ve bundan sonradan büyükşehrin bire benzeşim mahallesi oldu. Büyükşehir Kanununu çıkaran biziz, Manisa’yı büyükşehir karşılayıcı da hükümetimizdir. Her ne büyüklüğünde Büyükşehir Belediyesini kazanamasak da bu olanakları Manisa’mıza kazandırdığımız üzere tığ kendimizi begayet bahtiyar sayıyoruz. Değerli kardeşlerim bire benzeşim müfit töreninde siyasal yaymaca üzere gelmedim. Ben bu köyün bire benzeşim evladıyım. Rahmetli İbrahim Çavuş’un oğluyum. Babam kendisini ikram ederken ‘Molla Ahmet oğlu İbrahim Çavuş’ derdi. Bugün onun hatırasını tazeliyoruz. Önümüzde seçme var. Bu seçimden de en uğurlu kararı alacağımıza inanıyoruz. Milletimiz bakım edeni ölçüm eder. Milletimiz namına branş uzatanı, el uzatanı, arkasını sıvazlayanı, sofrasına eş olanı, derdini paylaşanı tek ant unutmaz. Hamdolsun ego 40-50 yıldan bu yana Manisa’da politika yapmış bire benzeşim dostunuz şekilde değme ant insanımız ayardım etmeye çalıştım, hız ettim. Yaptıklarımız var, yapamadıklarımız var. Ama şayet hükümetimiz dengeli ve çelimli olmasaydı bu hizmetlerin hiçbirini yapamazdık. Bize güveninizin bitmeme ettiğini düşünüyorum. Biz oy dilencisi değiliz. Ama bu güzellikler elan da artsın, Yuntdağı’nın bilcümle köyleri gibi, Türkiye’nin bilcümle köyleri mezraları kabilinden şehirdeki bilcümle imkanların tamamının şahısların rahat yaşaması üzere emrinde bulunduğu bire benzeşim Türkiye olsun” dedi.

ÖNDER AYDIN - SADIK CANGEL - YUSUF BÖYÜK

Kaynak: IHA

Yorum Gönder