Balbay: Erdoğan İzmir'de ne açtı

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması isteğiyle sual önergesi verdiğini ama cevap alamadığını vurgulayan Balbay bunun üst kısmına Cumhurbaşkanlarının şehirlere yaptığı ziyaretlerde ev sahibi konu...


RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması isteğiyle sual önergesi verdiğini ama cevap alamadığını vurgulayan Balbay bunun üst kısmına Cumhurbaşkanlarının şehirlere yaptığı ziyaretlerde ev sahibi konumundaki Valilikten haber almak üzere harekete geçtiğini hatırlattı.

Valiliğe öncesinde bir resmi içerik yazdığını daha daha sonra danışmanları tarafından bir bir sürü kez temas kurduğunu vurgulayan Balbay şu şekilde aynı ritimde devam etti:

" İzmir Valiliği bu konuyla alakalı bir iş yapıldığını haber vereceğini söyledi. Fakat günlerdir bu bilgiye ulaşamıyoruz. Danışmanlarım tarafından 626 tesisin hepsi gerekmez 10-15 tanesi ile ilgili haber versinler kafi dedik, fakat bu konuyla alakalı da artık bir aydınlatıcı haber alamadık.

ILAN

İzmir Ankara 'ya 5 sevk ediyor, Ankara İzmir'e bir veriyor. Harika bir dengesizlik var. Bu dengesizlik en bir sürü ikiye bir oluyordu, hemen beşe bir. Bu nihai yatırımlarla beraber acaba bir yükseliş mı oluyor diye varsaydık fakat hiçbir bilgiye ulaşamadık. Şayet 626 tesisin listesini alabilirsem bunları ziyaret edeiceğim ve AK PARTI hükümetinin İzmir'e bir nebze olsun hizmet ettiğini söyleyeceğim."

Yorum Gönder