Ahlat'ta AK Parti konvoyuna bıçaklı saldırı: 2 yaralı

RADİKAL- Bitlis Adilcevaz'daki mitinge teşrif etmek üzere yola çıkan AK Parti kafilesi, Ahlat'tan geçerken yengi işareti inşa ederek karayolu kapatan HDP'li tek grubun taşlı saldırısına uğradı. Konvoydaki otomobille...


RADİKAL- Bitlis Adilcevaz'daki mitinge teşrif etmek üzere yola çıkan AK Parti kafilesi, Ahlat'tan geçerken yengi işareti inşa ederek karayolu kapatan HDP'li tek grubun taşlı saldırısına uğradı. Konvoydaki otomobillerin durması üst kısmına meydana gelen gerginlikte, AK Parti Bitlis 3. sıra milletvekili adayı Fatih Kadirioğlu'nun kardeşi Zülküf Kadirioğlu ayağından, AK Parti İl Idare Heyeti Azasi Cengiz Şahin ise kolundan bıçakla hafif yaralandı. Yaralılar, Ahlat Hükümet Hastanesindeki tedavilerinin sonrasında taburcu edildi.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

Güvenlik güçlerinin müdahale ettiği olayla alakalı 2 birey tutuklandı. Gerginliğin bitmesinin sonrasında da konvoy Adilcevaz'a davranış etti. AK Parti milletvekili adayı Kadirioğlu, bu sabah Güroymak'ta tertip eden mitingde de minik çaplı vakalar yaşandığını ifade ederek, "Güroymak mitingini kazasız belasız tamamladık, Adilcevaz mitingine giderken Ahlat girişinde araç fazlalığından ötürü trafik kilitlendi. Bu esnada kardeşim, yeğenim ve eniştemin yer aldığı tercih çalışmalarında kullandığım aracıma tek grup vurmaya başladı. Araçtakiler de inerek gruba cevap verince arbede yaşandı. Bunun sonucu olarak da biraderim ve parti yöneticimiz aldıkları bıçak darbesi sonucu yaralandı. Hastanede gereken müdahaleler inşa edildi ve yaralama raporu alındı" diye konuştu.

Seçim çağının sükunet içerisinde geçmesini arzuladıklarını belirten Kadirioğlu, "Siyasette fikirler çatışmalı, bedenler değil" diye konuştu.

Yorum Gönder