Şanlıurfa'da Kanlı Gece

URFA'nın Viranşehir İlçesi'nde üvey kardeşler arasında çıkan, silah ve sopaların kullanıldığı kavgada 53 yaşındaki Mehmet Çakar yaşamını yitirdi, 4 kardeşi ise yaralandı.

Olay, akşam saatlerinde Ayaklı Mahallesi'nde meydana geldi . Üvey kardeşler Mehmet Çakar ile Fuat Çakar, meçhul bir sebeple ağız dalaşına girdi . Öbür kardeşlerin de katıldığı polemik , kısa zamanda büyüyerek tabanca ve sopaların da kullanıldığı tartışmaya dönüştü. Tartışmada Mehmet Çakır kimin tarafından ateşlendiği meçhul silahtan çıkan saçmalara hedef oldu, İsa (22), Mustafa (25) ve adları öğrenilemeyen 2 kardeş de sopa darbeleriyle yaralandı. İhbar üzerine olay mahaline iştirak eden sağlık görevlileri aracılığıyla Viranşehir Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılardan Mehmet Çakar, aciliyetli serviste yapılmış olantüm müdahaleye ragmen kurtarılamayarak yaşamını kaybetti . Hastanede tedavileri devam eden 4 kardeşin sağlık durumlarının iyi olduğu duyuruldu . 

Güvenlik güçleri sağlık kurumu ve olay yerinde güvenlik tedbiri aldı, Mehmet Çakır'ın ölümüne neden olan bireyin belirlenerek yakalanması amaçlı operasyon başlatıldı. Olayla alakalı araştırma sürdürülüyor.

Kaynak: DHA

Yorum Gönder