Kurbağalıdere Marmara’yı zehirliyor

İSTANBUL Megakent Belediyesi aracılığıyla 3 senedir ıslah çalışması devam eden Kurbağalıdere'den Marmara denizine akan kanalizasyon suları, bilhassa Kadıköy sahillerinde zehir saçıyor.Kadıköy Belediyesi aracıl


İSTANBUL Megakent Belediyesi aracılığıyla 3 senedir ıslah çalışması devam eden Kurbağalıdere'den Marmara denizine akan kanalizasyon suları, bilhassa Kadıköy sahillerinde zehir saçıyor.

Kadıköy Belediyesi aracılığıyla Kurbağalıdere'nin 7 ayrı noktasından edinilen örneklerin tahlil neticelerine yönelik, koli basili oranı olması gerekli olan düzeyin epeyce üstünde seyretmesinden ötürü, Kadıköy sahilleri ve Marmara denizi nihai senelerin en kocaman kirliliğini yaşıyor.

Tahlil neticelerine yönelik bilhassa 7 bölgeden denize girmek nihai derece riskli ve riskli. Hudut değeri maximum 200 olması gerekli olan E.Coli sayımı; Trend Deniz Kulübünde 410, Fenerbahçe Burnunda 390, Kalamış Marina'da 6 bin 500, Yoğurtçu Parkı sonunda 6 bin 900. Tahlillerde bununla birlikte denizde hiç olmaması gerekli olan ve bağırsak enfeksiyonlarına ne sebeple meydana gelen (Fekal Streptokok) bakteri gurubu ise tehlikenin tek yabancı boyutu.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, " Vatandaşlarımızı denize girmemeleri dair geçtiğimiz yıl da uyarmıştık. Bu yıl de değişim gösteren tek birşey yok. Aldığımız neticelere yönelik denize girmek epeyce riskli. Kurbağalıdere'de olması gerektiği civarı çabuk çalışılsaydı ıslah şimdiye civarı bitmiş olurdu. Milletçe tehlike altında! Buna Bağlı Olarak kişilerin sıhhatini riske atmaya kimsenin hakkı yok."

Yorum Gönder