Kalkınma Bakanı'ndan Çözüm Süreci Açıklaması

Kalkınma Bakanı Yılmaz, açıklamalarda bulundu. Çözüm sürecinden vazgeçmemiz mümkün değil diyen Kalkınma Bakanı, bunu hükümet olarak gerçekleştiriyoruz dedi. İşte ayrıntılar...

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 'Hükümet namına rastgele fırsatta kararlılığımızı vurguluyoruz. Çözüm Süreci'ni sonuna büyüklüğünde götüreceğiz inşallah ve Allah'ın izniyle o çirkin eyyam peş gelmeyecek, aşırı elan domuzuna günlere ulaşacağız' dedi.

Bakan Yılmaz, Yenişehir ilçesinde seçim bürosu açılışında meydana getirdiği konuşmada, yorulanların, düzentileme sarfiyat edenlerin, hakikati söyleyenlerin er yada geç kazandığını söyledi.

Diyarbakır'ın uygarlık ve tafsilat şehri bulunduğunu kail Yılmaz, 'Yıllardır bu şehre benzeri sapık gömleği giydiriliyor. Her bilinçlilik ideolojik ağıl getiriliyor. Halbuki bu kent benzeri medeniyet, görgü, edep ve ilim şehri. Diyarbakır ile ilgili 3 önceliğimiz var. Bunlar; Çözüm Süreci, istihdam, tarihi, kültürel ve içsel değerleri' ifadesini kullandı. 

Çözüm Süreci'nin Diyarbakır'ın kalkınmasına müspet katkılar sağlayacağına inandığına dikkati calip Yılmaz, şöyleki konuştu:

'Huzur olmadan, inanma yapılmaksızın tek bilinçlilik olmuyor. Ne yaşamın hazzı kalıyor, ne konuşu yatırımlar gerçekleşiyor. Dolayısıyla Çözüm Süreci bizim üzere dirimlik benzeri süreç. Hükümet namına da rastgele fırsatta kararlılığımızı vurguluyoruz. Çözüm Süreci'ni sonuna büyüklüğünde götüreceğiz inşallah ve Allah'ın izniyle o çirkin eyyam peş gelmeyecek, aşırı elan domuzuna günlere ulaşacağız.'

Kentin tarihi, kültürel ve içsel değerlerinin de baştan hatırlanması gerektiğine aksan eden Yılmaz, bu değerleri pekiştirmek üzere çalışacaklarını rapor etti. 'Diyarbakır'a yapacağımız en iri sağlık Diyarbakır'ın geçmişini hatırlamaktır' diyen Yılmaz, laflarını şöyleki sürdürdü:

'Diyarbakır'ın geçmişini elleme öğrenmeliyiz ki geleceğini metin benzeri halde kuralım. Geçmişinden kopuk benzeri Diyarbakır daltaban benzeri mayına döner. Geçmişinden kopuk benzeri Diyarbakır değersizleşir. Geçmişinden kopuk benzeri Diyarbakır, edebini örfünü kaybeder.' 

Diyarbakır'ın güre ve devim bilimi nüfusa erbap bulunduğunu nâkil Yılmaz, istihdam dayalı da planların bulunduğunu dile getirdi.

Siyasetin ülkü anlamak üzere değil, sorunları fasletmek üzere yapılması gerektiğine aksan eden Yılmaz, 'Siyaset, tahrip etmek üzere yapılmaz, bina eylemek üzere yapılıyor ve tığ geleceği bina eylemek zorundayız. 6-7 Ekim vakalarında bulunduğu üzere sokakları karıştırarak, yakarak, yıkarak Diyarbakır'a benzeri ati kurulabilir mi? Asla kurulamaz. Diyarbakır'ın huzurunu, istikrarını güçlendirerek, Diyarbakır'a yatırımcıları cezbederek, rastgele çeşitli kolaylığı göstererek Diyarbakır mensur edilir' diyerek konuştu.

Muhabir: Kaan Bozdoğan

Kaynak: AA

Yorum Gönder