Başbakan Ahmet Davutoğlu: Erdoğan’ı hedef alan bizi hedef almıştır

İSTANBUL bir. Tercih Bölgesi'ndeki kazaları gezinen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Beykoz'daki mitingden Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a merhaba gönderdi. Davutoğlu, "Onu hedefleyen bizi hedef almıştır. Ona yönelen her tehdit...


İSTANBUL bir. Tercih Bölgesi'ndeki kazaları gezinen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Beykoz'daki mitingden Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a merhaba gönderdi. Davutoğlu, "Onu hedefleyen bizi hedef almıştır. Ona yönelen her tehdit bize yönelmiştir. Onun 12 senelik muvaffakiyet hikayesiyle Cumhurbaşkanlığı'na taşıdığı kalıt üzerinden hemen 2. yarısı başlıyor" dedi.

Başbakan Davutoğlu evvelki zaman başladığı İstanbul kazaları turuna geçen zaman Beykoz, Ataşehir, Ümraniçin, Sancaktepe, Kartal, Pendik ve Tuz Ile'da aynı ritimde devam etti. Ek Olarak ek olarak sonra da Yalova'da halka seslendi. Davutoğlu, kısacası şunları söyledi:

7 HAZİRAN'DA GÖRECEĞİZ

"7 Haziran ciddi bir dönemeç. 12 senelik kazanımlarımızın aynı ritimde devam edip etmeyeceğini o dönemeçte hep birlikte göreceğiz. Onun amaçlı meydanlardayız. Onun amaçlı şu ana civarı 73 vilayetimizde 97 miting yaptık. Türkiye'nin her yerinde yurttaşlarımızla buluştuk. HDP Eşbaşkanı buraya gelip özgürlükten bahsediyor. Ileri Ki Zamanlarda Doğu'da, Güneydoğu'da halkı tehdit ediyor. HDP barajı geçemezse kan kusturacaklarmış. Kandan, terörden, şiddetten bahsedene alanı bırakır mıyız? CUMHURIYET HALK PARTISI Evrensel Başkanı HDP ile işbirliği şeklinde 'Diyanet'i kapatacağız, imam hatiplerin ortada bölümünü kapatacağız' diyor. İzin verir miyiz? 2002'den itibaren her çeşitli tuzağı kurdular. Kurucu Evrensel Başkan Erdoğan'ı politika yasaklısı yaptılar. Partimizi kapatmak talep ettiler. Biz kanun dışı fiile girdik mi? Bekledik AYMverdiği kararı. Hemen HDP'liler halkın huzurunda, halkın verdiği kararı beklemeden tehditler savuruyorlar. Biz o tehditlere pabuç bırakır mıyız?

KARTALLAR GİBİ ZİRVELERDE UÇARIZ

Diğer parti evrensel başkanları Türkiye'nin yalnızca bir kesiminde, bir bölümünde dolaşıyor. Biz kartallar benzeri göklerde, semalarda, zirvelerde uçarız. Akbabalar benzeri vesile kollamayız. Kargalar benzeri sürünmeyiz. Biz birinci parti olmazsak, biz bırakırız. Siz bırakır mısınız dedik, 'Hayır' diyorlar. Çünkü onlar kartal değil, onlar sürülerle uçarlar. Çevredeki çetelerle uçarlar."

Yorum Gönder