Mardan Palace'nin icra ihalesinde flaş gelişme

İlk olarak hurriyet.com.tr'nin duyurduğu Antalya'da yer alan Mardan Palace'ın icradan satışıyla ile alakalı flaş bir gelişme yaşandı. Otelin sahibi Telman İsmailov, ihalenin yapılacağı andan dakikalar daha önce icr...


İlk olarak hurriyet.com.tr'nin duyurduğu Antalya'da yer alan Mardan Palace'ın icradan satışıyla ile alakalı flaş bir gelişme yaşandı. Otelin sahibi Telman İsmailov, ihalenin yapılacağı andan dakikalar daha önce icra müdürlüğüne 100 milyon dolar değerinde borç tediye taahhüdünde bulundu. Otelin satışı iptal oldu.

Bu taahhüt ile beraber satış düştü. Rus işadamı İsmailov'un taahhütte bulunduğu borç miktarı 100 milyon dolar. Bir başka ifade ile oteli piyasaya çıkan Halkbank bu borç taahhüdü ile alacağını güvence altına almış oluyor.

TEK FİRMA KATILDI

Antalya 4. İcra Müdürlüğü'nde uygulanan ihaleye bir bir şirket katıldı. İstanbullu SBK Holding A.Ş. katıldı. Edinilen belgelere göre 144 milyon dolar değerinde güvence mektubunu hazırlayarak ihaleye girdi. Fakat İsmailov'un bu hamlesi ile beraber ihale süreci düştü. İsmailov borç tahüdünde bulunduğu 100 milyon doları 4 yıl içinde 25'er milyon dolar olarak ödeyecek.

MARDAN PALACE İCRADAN SATILIYORVİLLALAR 70 MİLYON LİRA

Azeri orijinli Rus işadamı Telman İsmailov'un sahibi olduğu dünyanın en pahalı otellerinden Mardan Palace, borçları nedeniyle Antalya 4. İcra Dairesi aracılığı ile açık artırma usulüyle piyasaya çıkarıldı. Antalya'nın Kundu sahilinde 2009'da tahmini bir.5 milyar dolar harcanarak uygulanan ve görkemli bir merasimle açılan otel 650 milyon lira, otelin yanındaki villalara ise 69.7 milyon lira kıymet biçildi.

23 MAYIS 2009'DA HİZMETE ALINDI

Mardan Palace 23 Mayıs 2009 tarihinde hizmete açıldı. Mardan Palace Oteli açılışı açısından dünyaca populer adlar Ülkemiz'ye geldi. Otelin açılışına teşrif etmek üzere Antalya'ya gelen tanınmış kişiler arasında Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci, Tom Jones ve Kazakistan Cumhurbaşkanımız Nursultan Nazarbayev yer aldı. Otel önündeki plaja Mısır'dan 9 bin ton altın rengi kum getirildi. Bu kumların özelliği ise ayakları yakmaması ve ıslak ayağa yapışmaması. Otelin şarap mahzeninde şişesi 2 bin 120 sterlin bulunan Château Lafite Rothschild`in 1996 şarapları yer aliyor. Mardan Palace 2 Royal Suite, 4 Presidential Suite, 38 Executive Suite, 271 Superior Oda, 62 Premium Oda, 16 Dolmabahçe Deluxe Oda, herkes bünyesinde özel tasarımlı Türk Hamamı bulunduran 38 Grand Hammam Oda, 41 Grand Deluxe Dubleks, 44 Garden Suite, 5 VIP Villa, 3 Grand Junior Suite ve 41 Junior Suite olmak üzere değişik konseptlerde toplam 560 odaya sahip.

MARDAN PALACE'A bir.4 MİLYAR DOLAR YATIRIRKEN KORKMADIMdgokce@hurriyet.com.tr

Yorum Gönder