Bu konferansa Mor Çatı'ya bağış yapmayan katılamıyor!

RADİKAL - Tercih dönemlerinde bilhassa kamuoyunun ilgisini verdiği halkoyu araştırmaları, Ülkemiz 'nin önde iştirak eden denetim şirketlerinden Ipsos aracılığıyla masaya yatırılıyor.4 Haziran bugünü tertip edece...


RADİKAL - Tercih dönemlerinde bilhassa kamuoyunun ilgisini verdiği halkoyu araştırmaları, Ülkemiz 'nin önde iştirak eden denetim şirketlerinden Ipsos aracılığıyla masaya yatırılıyor.

4 Haziran bugünü tertip edecek konferansta denetim piyasasının yeryüzünde önde iştirak eden adları, sektörün yıkıcı yeniliklerini, Tükiye'de işlek anlatımlarla, interaktif ortamda tartışacak. Konferansın mühim bir özelliği de toplumsal proje konusu olarak "kadına şiddetle mücadele" olması.

Ayrıca Ipsos denetim şirketi toplumsal projesi ile "Mor Çatı"nın da çözüm ortağı oluyor.

Vural Çakır

Konferans katılımcıları öncesinde Mor Çat'ının banka hesap numarasına bağışta yer alıyor, sonrasında dekont bilgisi ile konferans kayıtları alınıyor.

Konferans Başkanı Vural Çakır, düzenledikleri etkinliği şu biçimde anlattı: "Araştırma çoğalış kabuk değiştiriyor. İstatistik rakam üretmekle hudutlu bir meydan olmaktan çıkıyor. Pazarlama, ekonomi ve toplumsal yaşamın gerçek yönlendirilmesini asal alacak biçimde veri kullanımını imkanı sunan bir sahaya dönüşüyor. Veriyi de bu perspektifin içerisine yerleştirerek üretmesi gerekiyor. Bu yıl altıncısı tertip eden Araştırmada Yenilikler Konferansımızın programını soruşturmanın bu yükselen değerine koşut bir programla oluşturduk. Bununla Beraber, bu yıl 25.yılını kutlayan Mor Çatı'ya da bu fırsat ile dayanak yaratma imkanı bulduğumuz için mutluyuz "

DÜNYACA POPULER İSİMLER GELİYOR

Konferansta her işini bizzat yaptığı minik bir denetim şirketini dünyanın en kocaman kuruluşlarından birisi yapan Didier Truchot, Ebru Baki ile araştırmadaki değişimin yanında şahsi başarı notlarını paylaşacak. Konferans Başkanlığını yapan Vural Çakır ömrünü doldurmasına nazaran bir çeşitli vedalaşılamayan denetim yaklaşımlarıyla yöntemlerin ne türlü bölünmesi gerektiğini aktaracak. Ralf Ganzenmueller alıcıylatişiminin ne türlü kesintisiz bir sisteme dönüşebileceğini, Gerry Hahlo marka reklam performans ölçümlerinin yepyeni basın ortamında sıkıcı rakamlardan yaratıcılığa gerçek ne türlü yönlenebileceğini anlatacak.

Son senelerde inovasyon her Konferansın partner konusu; Carlo Stokx ne sebeple kocaman firmaların inovasyon yapmakta zorlandıklarını, gelişmekte meydana iştirak eden ülkeler ve minik firmaların araştırmada yeniliklerde ne türlü ek olarak oldukça başarılı olabileceklerini paylaşacak. Dr. Mustafa Balkaya ise "neuroscience" başlığıyla gündemimize giren uygulamaların teknik ve etik geçerliliğini yorumlayacak.

Seçime bir sürü az kala ifade edilecek Konferans'ta Ferhat Boratav'ın idareninde Gideon Skinner, Dünya'da politik araştırmaların örneklemeden tahlile değiştirdiği yönleri örneklerken, Prof. Deniz Ülke Arıboğan ve Murat Yetkin ne türlü bir Ülkemiz politik yapısının bizi beklediğini tartışacaklar. Pazarlama yöneticileri için bir sonraki çağın uygun fiyat gelişmelerini gerçek anlatmak yaşamsal önem taşıyor. Uğur Gürses, Prof. Kerem Alkin ve Sidar Gedik 2015 2. yarısı ve 2016 seneye karşı iş tasarılarını etkileyecek ana senaryoları bilgiler faydalanarak konuşacaklar.

Denetim'da Yenilikler Konferansı Four Seasons Bosphorus Oteli'nin bahçesinde Ipsos 40.yıl kokteyli ile bitecek. Kokteylde Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars konuklarla beraber olacak.

Yorum Gönder