Ukrayna'da 576 madenci ocakta mahsur kaldı!

Interfax'a konuşan bir taraflı olarak bağımsızlığını duyuru eden Donetsk Milletçe Cumhuriyeti Koruma Bakanlığı Sözcüsü Eduard Basurin, 576 madencinin Zasyadko Kömür Madeni'nde göçük altında kaldığını, açıkladı.


Interfax'a konuşan bir taraflı olarak bağımsızlığını duyuru eden Donetsk Milletçe Cumhuriyeti Koruma Bakanlığı Sözcüsü Eduard Basurin, 576 madencinin Zasyadko Kömür Madeni'nde göçük altında kaldığını, bulma kurtarma çalışmalarının başlatıldığını argüman etti. Sabah erken saatlerdeki bombardımanda da Abakumov ve Skoçniskiy madenlerinin kayıp gördüğü, cereyan kesintisi sebebi ile madencilerin kolay değil vaziyette kaldığı anlam edildi.

Basurin, topçu ateşlerinden 2 cereyan santralinin de etkilendiğini, Donetsk kasabaları Kirovski, Kubşevski ve Petrovski kasabalarına da su verilemediğini anlam etti.

Ocak ayı içinde Donbass'taki Zasyadko madeni de çatışmaların hedefi olmuş ve cereyan kesintisi sebebiyle madendeki 500 işçi koltuk altında mahsur kalmış, bulma kurtarma çalışmalarının sonucu olarak bütün madenciler kurtarılmıştı.

Yorum Gönder