Instagram para basma makinesine dönüşebilir!

Kullanıcıların yakınındaki butik bir mağaza ya da global bir markayı yakından izlediği Instagram, bütün bu işletmelerin bir sonraki aylardan bu yana Instagram Ads API'ı ve Facebook reklam satın alım arayüzlerini fa...


Kullanıcıların yakınındaki butik bir mağaza ya da global bir markayı yakından izlediği Instagram, bütün bu işletmelerin bir sonraki aylardan bu yana Instagram Ads API'ı ve Facebook reklam satın alım arayüzlerini faydalanarak reklam almasını sağlayacak. Instagram Ads API öncelikle Facebook Marketing Partner'ları ve ajanslar arasından seçilmiş bir gruba açılacak; sene sonuna kadarsa global açılımı gerçekleşecek.

Daha sıkı hedefleme

Reklam hedefleme önerileri amaçlı de Facebook ile beraber personel Instagram, reklam verenlerin kullanıcıların demografik nitelikleri, alakaları ve işletmelerin onlar ile alakalı sahip oldukları verilere yönelik hedefleme yapmasını sağlayacak. Kullanıcılara daha alakalı reklamlar göstermek amaçlı geriye dönüş mekanizmasını geliştirmek de yeniden Instagram'ın tasarıları içinde.

Yenilikler, kullanıcıların bilgi akışlarındaki fotoğraflar içinde daha çok reklam göreceği manasına geliyor. Fakat Instagram reklamları sizlere sadece göstermekle kalmak istemiyor. Instagram'ın en uyarı cazip yeniliği meydana gelen eylem odaklı reklamlar, kullanıcının gördüğü reklam üzerinden bir websitesine aza olmak, ürün satın almak ya da bir uygulama indirmek benzeri işlemleri yapabileceği bağlantılar içeriyor.

Yeni reklam formatlarının testlerine bir sonraki günlerde başlayacağını söyleyen Instragram'ın bu sabah 300 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Marka ve işletmeleri heyecanlandırabilecek bu yeniliklerin kullanıcıları hakikaten harekete geçirip geçirmeyeceğini beraber göreceğiz. Instagram'ın reklam başarısının Facebook'un halihazırda domine ettiği taşınabilir reklam gelirlerine kritik katkı yapacağını anımsamak da yararlı olabilir. (Webrazzi )

Yorum Gönder