Hindistan'dan gelen şok raporlar!

Hayat'da en fazla tecavüz vakasının ve ensest evliliğin yaşandığı ülke meydana iştirak eden Hindistan'dan iştirak eden LGBT raporları, ülkede meydana iştirak eden mantık almaz uygulamaları gözler önüne serdi.Gel...


Hayat'da en fazla tecavüz vakasının ve ensest evliliğin yaşandığı ülke meydana iştirak eden Hindistan'dan iştirak eden LGBT raporları, ülkede meydana iştirak eden mantık almaz uygulamaları gözler önüne serdi.

Gelen raporlar nihai 5 yıl içerisinde Hindistan'da meydana iştirak eden "tedavi tecavüzü" vakalarını dünyaya açıkladı. Peki nedir bu "tedavi tecavüzü?"

LGBT raporları bu konuyla alakalı bilhassa meydana iştirak eden 2 olayın vurguluyor. Anlatılanlara yönelik Bangalore ilinde bir ailenin fertleri, evin eşcinsel adam çocuğunu "tedavi etmek için" annesiyle cinsel ilişkiye sokuyor.

Altı çizilen bir öbür vakada ise lezbiyen bir aile azasi yeniden "düzelmesi için" adam kuzenleri ve bir takım vaziyetlerde ise kardeşleri aracılığıyla aile konseyi kararıyla tecavüze uğruyor.

Times of India gazetesine konuşan LGBT sözcüleri bu çeşit vakaların çok kocaman oranda saklı tutulduğu ve yetkililere taşınmadığını anlatıyor...

Hindistan'da eşcinsel ilişkiler Yüksek Savcılık kararıyla 2013 seneyin nihayetinde yasaklandı. "Eşcinsel eylemlerde" yer alırken yakalanan Hintler ise 10 seneye civarı mapus cezasına çarptırılabiliyor.

Eşcinsellere karşın siyasilerin duruşu ise enbaşta LGBT teşkilatları olmak üzere bütün halktan kocaman reaksiyon çekiyor.

2015 seneyin en başında Hint siyasetçi Ramesh Tawadkar, eşcinsellerin "düzeltilmeleri için" iyileştirme merkezleri açılması gerektiğini ileri sürmüş ve eşcinselleri alkoliklere benzetmişti.

Radikal Hindular da eşcinselliği bir rahatsızlık olarak tanımlarken bunun "Batı'nın kültürü" meydana geldiğini iddia etmekte...

Ülkede yapılmış olan araştırmalar Hindistan'da birçok eşcinsel yer aldığını fakat topluluk ve siyasi stress sebebiyle bunların birçoğunun ikili bir hayat yaşadığını gösteriyor.

Hindistan'da Deepthi Tadanki'nin yönettiği "Satyavati" adlı film ülkedeki "tedavi tecavüzüne" değinen önce film olacak. Filmin konusu eşcinsel meydana geldiği için annesiyle ilişkiye girmeye zorlanan bir çocuğun içinde bulunduğu ikili hayat...

Yorum Gönder