Çin'deki gemi kazasında ölü sayısı 65'e yükseldi

Arama-kurtarma faaliyetlerinin aynı ritimde devam ettiği Çin'deki gemi faciasında ölü sayısı 65'e yükseldi.Şinhua ajansının haberinde, ülkenin merkezindeki Hubey eyaletinin Cienli kısmında "Dongfangcışing" (Doğu ...


Arama-kurtarma faaliyetlerinin aynı ritimde devam ettiği Çin'deki gemi faciasında ölü sayısı 65'e yükseldi.

Şinhua ajansının haberinde, ülkenin merkezindeki Hubey eyaletinin Cienli kısmında "Dongfangcışing" (Doğu Yıldızı) isimli seyahat gemisinin kasırgaya yakalanarak batmasının sonrasında 14 bireyin sağ kurtulduğu kazada, bulma kurtarma çalışmalarında 65 cansız beden bulundu.Arama kurtarma elemanı, batıktan çıkarılan cesetleri taşıyor.

Bölgede bulma kurtarma çalışmalarının ara vermeden aynı ritimde devam ettiği belirtilirken, dalgıçların geminin içerisine pratik erişebilmesi için aykiri takdirde batık meydana gelen geminin zemin bölümünde delikler açıldığı anlam edildi.Çin Eriştirme Bakanlığı da dalgıçların kabinleri tek tek incelediğini açıkladı. Çalışmaların aynı ritimde devam edeceği ve kayıplar için umutların yitirilmediği belirtildi.Faciada hayatını kaybedenler için yapılan tabutlar...

Diğer taraftan, 377 kişiye halen ulaşılamazken, bu sabah gemi enkazının sudan emisyon çalışmalarının başlatılacağı kaydedildi.HORTUM, GEMİNİN STANDARDINI AŞTI

Kazanın nedenine ilişkili olarak tartışmalar da devam ediyor. Chongqing Tekne Dizayn Enstitüsü Başkanı Zhong Shoudao, şu izahlarda bulundu:

"Nehir gemileri, okyanus gemilerine yönelik dalga ve rüzgâr direncine karşın ek olarak düşük standartlara sahip. Hortum benzeri özel tek vaziyette teknenin tek tarafındaki basınç tasarlandığı standardın ötesine geçerek alaboraya ne sebeple olmuş. Teknede filika ve can yelekleri de vardı. Ama gemi birdenbire alabora meydana geldiği için bunların kullanılması için yeteri kadar süre yoktu."

İÇERİDEN YARDIM ÇIĞLIKLARI GELİYORNanjing'den Chongqing'e gitmekte meydana gelen Doğu Yıldızı isimli seyahat gemisi Geçen pazartesi mahalli saatle 2bir.00 sıralarında hortum sebebinden alabora olmuştu. Gemide turistik geziye çıkmış 50 ila 80 yıl içinde birçok çalışma süresini tamamlamış yani emekli seyahat da bulunuysilahlı kuvvetler. Talihsiz Kaza mahalinde seyahat yakınlarının tedirgin bekleyişi devam ediyor.

Ters dönen gemide mahsur kalanları kurtarmak için çalışmalar devam ediyor.

Doğu Yıldızı isimli tur gemisinin 456 yolcusuyla ülkenin doğusunda yer alan Ciangsu eyaletinin başkenti Nancing'den güneybatıda yer alan Çongçing'e seyahat ederken pazartesi akşamı kasırgaya yakalanarak tek 2 dk içerisinde battığı açıklanmıştı. Sağ kurtulan pilot ve baş mühendis sorgulanmak üzere tutuklanmıştı.

Pazartesi akşamı mahalli saatle 21:30'da alabora gemide yer alan yolcuların ailelerinin umutlu bekleyişi yerini çaresizliğe bıraktı.

Yorum Gönder