Bu haber 462 kez okundu.

Miting meydanında anket


RADİKAL - CUMHURIYET HALK PARTISI Evrensel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli'deki miting konuşmasındaki başlıkları, miting öncesi meydanda yapılmış olan ankete yönelik tespit edildi.

CHP Evrensel Başkan Danışmanı Doç. Dr. Fatih Gürsul, her miting öncesi meydanın nabzını tutup Kılıçdaroğlu'na veriyor. Başka Bir Deyişle meydanda bir anket yaptırıp, Evrensel Başkan'ın oradaki konuşmasında hangi konulara ağırlık vermesi gerektiğini tespit ediyor. Miting sahalarında bir saat öncesinde anket çalışması yaptıklarını ve o şehirde hangi vaatlerinin tuttuğunu saptama ettiklerini söyleyen Doç. Dr. Gürsul, "Tunceli'de en pek en az fiyatın 1500 TL olması vaadi tuttu. İkinci sırada taşeronlara kadro verilmesi, Üçüncü sırada emekliler, dördüncü sırada kredi kartı borçlarının yüzde 80'inin silinmesi nihai olarak da rençpere mazot" dedi. Kredi kartı borçlarının silinmesi vaadinin öbür şehirlerde de düşük çıktığını söyleyen Doç. Dr. Gürsul, "Bunun nedeni de öbür vaatlerimize yönelik ek olarak komplike olması, ek olarak temel, ek olarak anlaşılır " dedi.

TUNCELİ'DEN BAŞBAKAN İSTİYORLAR

Tunceli amaçlı hangi konulara ehemmiyet verilmesi gerektiğini da mitingtekileri sorduklarını anımsadan Doç. Dr. Fatih Gürsul, "Daha bir sürü işsizlikle alakalı konuların evrensel başkandan birşeyler bekliyorlar. Artı Tunceli'den bir Başbakan istiyorlar. Anketlerde bu şekilde neticeler çıktı" dedi. Doç. Dr. Gürsul bununla birlikte miting alanındakilerin yüzde 20'sinin 2011 seçimlerinde AK Parti'ye oy verdiğini, MILLIYETÇI HAREKET PARTISI 'ye oy verdiğini söyleyenlerin yüzde 2.8, HDP'ye oy verdiğini söyleyenlerinde yüzde 15 meydana geldiği açıkladı. Her mitingden öncesinde bu anketi yapıp evrensel başkana sunduklarını söyleyen Doç. Dr. Gürsul, "Asgari para en bir sürü tutan vaatse, evrensel başkan en bir sürü ondan bahsediyor" dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×